› sport
13:01 / 06.05.2013

Ciężka praca im nie straszna - trening elbląskich Piratów (foto)

Ciężka praca im nie straszna - trening elbląskich Piratów (foto)

Choć mają po kilkanaście lat, to ciężka praca im nie straszna – spędzają kilka godzin dziennie na monotonnych treningach w wodzie, ćwiczą również na siłowni, ale są też dobrymi uczniami. Odwiedziliśmy młodych pływaków klubu UKS Pirat Elbląg, aby podejrzeć w jaki sposób pracuje się na pływackie sukcesy.

- Realizujemy do 8 jednostek treningowych w tygodniu – rozpoczął Tomasz Mizerski, jeden z trenerów – Optymalnie byłoby przeprowadzać do 12 jednostek w tygodniu, jednak nie mamy takiej możliwości.

Trening pływacki jest bardzo specyficznym zajęciem, wymaga wiele poświęcenia i wytrwałości w celu uzyskania oczekiwanych efektów: - Grupa, którą trenuję jest bardzo zgrana i zaangażowana, zawodnicy poważnie podchodzą do naszych zaleceń – opowiadał trener – Jest to jedna z grup, gdzie wprowadzenie dyscypliny nie było niczym trudnym, dla nas jako szkoleniowców.

Cały Uczniowski Klub Sportowy „Pirat” skupia w sobie kilkudziesięciu młodych pływaków, którzy zdobywają laury we wszystkich kategoriach wiekowych i stylach, na zawodach o randze ogólnopolskiej.

- Priorytetową imprezą na pewno będą Mistrzostwa Polski – przyznał Tomasz Mizerski – Tam będziemy chcieli powalczyć o jak najwyższe lokaty. - zdradził trener – Praca z tymi młodzieńcami to dla nas, trenerów, wielka przyjemność – podsumował.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 31