› moda i styl życia
10:15 / 16.10.2012

Ciut chęci i odrobina fantazji. Decoupage w Bibliotece Elbląskiej

Ciut chęci i odrobina fantazji. Decoupage w Bibliotece Elbląskiej

Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza na październikowe zajęcia z decoupage’u, podczas których będzie można nauczyć się techniki dwuskładnikowej ozdabiania przedmiotów.Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 października o godz. 16.30 a tematem zajęć będzie ozdabianie zegara i lustra w drewnianej ramie. 

Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową itp. Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, lakier pękający itd.. Technika ta nie wymaga posiadania niezwykłych zdolności plastycznych – wystarczy precyzja i odrobina chęci, a efekt jest murowany. W ten sposób można przygotować prezent dla bliskiej osoby, czy ozdobić znajdujące się w naszych domach przedmioty: butelki, doniczki, a nawet meble. Na warsztaty zapraszamy młodszych i starszych – wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji przekonać się, jak wiele radości może sprawić przygotowanie czegoś własnymi rękoma. Zajęcia z decoupage’u to również fantastyczny sposób na spędzenie w sposób kreatywny jesiennego popołudnia.
Na najbliższych zajęciach będzie można się zapoznać z metodą dwuskładnikową tej techniki zdobniczej.
 
Terminy najbliższych spotkań:
23 października (wtorek)
godz. 16.30
Lustro w drewnianej ramie, koszt: 55 zł
 
24 października (środa)
godz. 16.30
zegar, koszt: 55 zł
 
Biblioteka zapewnia wszystkie niezbędne materiały, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy zabierają do domów. Konieczność wcześniejszego potwierdzenia swojego udziału w zajęciach pod nr tel.: 55 625 60 06 w godz. 9-16.
 
Pracownia Artystyczna pok. 402 (IIIp)
Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
ul. św. Ducha 3-7
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%