18:12 / 09.08.2014

CLJ: Olimpia wygrywa ze Stalą Mielec. Nerwowo na boisku

Olimpia Elbląg występująca w Centralnej Lidze Juniorów, wygrała na własnym stadionie ze Stalą Mielec 1-0. Bramkę zdobył w 14 minucie Kacper Lichołat. To było pierwsze spotkanie podopiecznych trenera Dariusza Tyburskiego w tym sezonie. Sędzia pokazał dwie czerwone kartki, po jednej dla każdego zespołu. To jest dobry początek wymagających rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorów starszych.

Zespół w Mielca od pierwszych minut przejął piłkę i próbował grać atakiem pozycyjnym. Tempo było spokojne, również z racji pogody. Olimpia skupiła się na grze z kontrataku pozwalając gościom podawać sobie piłkę. Ci z tego korzystali jednak przed polem karnym pokazywali zaskakującą niemoc w tworzeniu sytuacji. W 4 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Płatek, najlepszy gracz rywala, jednak piłka minęła bramkę.

Nasz zespół, gdy posiadał futbolówkę miał trochę problemów z kreowaniem. Przełamanie w 14 minucie spotkania. Dośrodkowanie wyróżniającego się piłkarza w składzie elblążan Remigiusza Pawłowskiego i niepilnowany Kacper Lichołat strzelił głową gola dla Olimpii Elbląg. Odpowiedź mielczan w 23 minucie, kiedy to Damian Baran z dystansu trafił w słupek. Stal atakowała, ale zagrozić bramce udało się Kamilowi Wietesze w 45 minucie rywalizacji. W polu karnym przejął piłkę i strzelił obok słupka.

W drugiej połowie Stal zaczęła grać szybciej i nasi obrońcy mieli więcej do pracy na swojej połowie. Olimpia skupiła się na ustawianiu defensywy przed własną bramką i wykorzystywała szybkiego napastnika Michała Sieńczaka. Z każdą minutą Stal atakowała coraz śmielej jednak nadal była nieporadna. Pierwszy celny strzał zaprezentowała kibicom w 80 minucie. W końcówce drugie żółte kartki dla Wojciecha Klonowskiego i Daniela Folisiewicza nie zmieniły wygranej elblążan.

Po spotkaniu nastąpiła miła chwila dla tych chłopaków, którzy otrzymali puchar za wygranie ligi wojewódzkiej.

Olimpia Elbląg - Stal Mielec 1-0 (1-0)

Bramki: Lichołat 22'

Żółte kartki: Klonowski - Folisiewicz, Chodziutko

Czerwone kartki: Klonowski 80', Folisiewicz 89'

Olimpia Elbląg: Stupak - Zyhałko, Nowikiewicz, Lichołat, Jarosiński (79' Szczęch), Bałachowski (53' Sieńczak), Kapica, Skolimowski, Kaczmarczyk (74' Klonowski), Leszczyński, Pawłowski