› bieżące
13:44 / 22.02.2013

Co dalej z drogą nr 503? Władze rozmawiały z mieszkańcami

Co dalej z drogą nr 503? Władze rozmawiały z mieszkańcami

fot. Konrad Kosacz

Kolejne etapy budowy drogi 503, najważniejsze rozwiązania i udogodnienia komunikacyjne, na co kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę podczas trwającej przebudowy i co czeka elblążan zamieszkałych wzdłuż drogi 503. Te gorące tematy poruszane były wczoraj podczas długiego, bo dwu i półgodzinnego, spotkania z mieszkańcami.

Prace przy drodze 503 realizujemy etapami. Zamknięcie całej drogi pozwoliłoby szybciej zakończyć przebudowę, ale skutkowałoby paraliżem komunikacyjnym miasta. Przystępując do prac na kolejnych odcinkach napotykamy na niespodzianki w ziemi, są to na przykład sieci, które nie istnieją na żadnych mapach. Dwa razy w trakcie budowy wzywaliśmy też saperów. Priorytetem Miasta jako inwestora jest utrzymywanie ruchu tramwajowego. Budowa posuwa się do przodu, ale w wypadku dróg jest tak, że aby było lepiej musi być najpierw trochę gorzej – przekonywał Adam Witek wiceprezydent Elbląga

Etapy budowy aż do jej zakończenia prezentował na mapach Roman Linkier wykonawca robót z firmy Eurovia. Do ciekawostek na pewno należeć będą udogodnienia na rondzie przy kościele Bożego Ciała, gdzie przygotowane zostaną łączniki, które pozwolą na bezpośredni wjazd z ulicy Robotniczej w ulicę Teatralną i z ulicy Robotniczej w Browarną.

Uwagi przekazane przez mieszkańców podczas spotkania to m.in. ciągłe mobilizowanie inżyniera kontraktu i wykonawcy by w trakcie przebudowy (najbliższe 1,5 roku) zapewnili przejezdne objazdy tak, by mieszkańcy jeździli po w miarę normalnych drogach, rozwiązać kwestię prawoskrętu z ulicy Stoczniowej w Pocztową, jak zrekompensować mniejsze obroty kupców przy przebudowywanej drodze oraz czy w na przejściach intensywnie użytkowanych przez pieszych nie rozważyć przejść podziemnych.

Projekt przebudowy DW 503 dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

UM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%