› bieżące
13:59 / 25.07.2017

Co Krynica Zdrój zawdzięcza Elblągowi? (+ zdjęcia)

Co Krynica Zdrój zawdzięcza Elblągowi? (+ zdjęcia)

fot. Anna Kowalska

Wakacje to czas odpoczynku w domowym zaciszu, ale także wyjazdów - tych bliskich i bardziej odległych. Elblążanie podróżują nie tylko po Polsce, zwiedzają, przyswajają wiedzę, którą trudno posiąść siedząc na miejscu. Czasem dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Tak tez było w tym przypadku. Nasza czytelniczka pojechała na drugi koniec naszego kraju - do Krynicy Zdroju. To, co miała okazję zobaczyć w tamtejszym Muzeum Zabawek zaskoczyło ją.

Akcent elbląski w krynickim Muzeum Zabawek: w jednej z gablot prezentowane są zabawki odnalezione w słynnych elbląskich latrynach... Jakże miłe zaskoczenie

- tymi słowami Anna Kowalska skomentowała to, co ujrzała.

Jak podkreślają organizatorzy, w muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju można zobaczyć niemal wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego - od starożytności po lata 80. XX wieku:

 Są teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Są też przybory szkolne i mini-klasa sprzed 50 lat. 

Zapraszamy do obejrzenia niewielkiego zbioru zdjęć prezentującego elbląski akcent  w Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5