› bieżące
07:13 / 26.04.2013

Co My wiemy o Niemcach? Czyli Dzień Niemiecki w PWSZ

Co My wiemy o Niemcach? Czyli Dzień Niemiecki w PWSZ

Co wiemy o Niemcach i ich kulturze? Kim byli Schichau oraz Mylius? Na te i inne pytania odpowiadano podczas Dnia Niemieckiego obchodzonego w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu.

Głównym celem imprezy zorganizowanej pod patronatem Verein Deutsche Sprache było przybliżenie kultury niemieckiej i języka niemieckiego zaproszonej młodzieży z III. i IV. Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniom z Gimnazjum nr 2. Studenci filologii germańskiej przygotowali interesujące prezentacje krótkich sylwetek biograficznych wybitnych elblążan, m.in. Jana Myliusa, Ferdynanda Schichaua oraz dwóch niemieckich landów: Berlina i Bawarii.

Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszył się mini wykład o języku niemieckim przygotowany przez studenta Igora Zielke. Natomiast uczniowie z Gimnazjum nr 2 zaprezentowali skecz dotyczący stereotypów. Młodzież uważnie wysłuchała prezentacji studentów i chętnie brała udział w konkursach. Wyłonieni zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez PWSZ, Verein Deutsche Sprache oraz Deutsches Generalkonsulat Danzig.

PWSZ w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%