› bieżące
17:15 / 22.01.2014

Co potrafią uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu? Festiwal Talentów

Co potrafią uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu? Festiwal Talentów

fot. Konrad Kacprzak

Niektórzy z talentem się rodzą, inni muszą włożyć naprawdę dużo pracy, aby osiągnąć sukces. Kształcą się pod okiem specjalistów lub uczą się sami. Chcąc podzielić się efektami swoich działań artystycznych z większym gronem publiczności, uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Juliusza Słowackiego w Elblągu zorganizowali Festiwal Talentów.Większość z nich mogłaby obdarować swoimi talentami kilka osób. Malują rysują, tańczą i śpiewają. Sukcesywnie odkrywają kolejne umiejętności.

- W człowieku liczy się nie tylko szkolna ocena. Macie talent, macie serce i umiecie z tego korzystać. Pamiętajcie, że w człowieku ważne jest to co mądre, dobre i piękne - mówiła Zofia Ostrówka dyrektor szkoły.

Piąta edycja Festiwalu Talentów odbyła się 21 stycznia w CSE Światowid. Powoli staję się tradycją, że zimą ma miejsce wyczekiwana przez wszystkich gala. Uczniowie szkoły długo przygotowują się do występów. Czasami robią to pod okiem profesjonalistów. Uczęszczają na zajęcia dodatkowe. Jak sami przyznają – uczą się sami, podglądając innych w internecie, czerpiąc inspirację w sieci. Uczniowie pomysłów szukają w życiu, codziennych obserwacjach, muzyce, innych pracach.

Festiwal poprowadzili Alicja Wiśniewska, Karolina Juchniewicz, Dominik Bloch oraz Paweł Semkow. W konkursie wzięło udział 29 osób. Uczniowie zaprezentowali się w trzech kategoriach. Grupy taneczne, wokaliści oraz prace plastyczne.

Wśród jurorów zasiedli Katarzyna Łukaszewska – specjalistka od tańca nowoczesnego, Lucyna Murawska - polonistka, Jarosław Denisiuk - dyrektor Galerii El i Wojciech Minkiewicz - właściciel klubu Mjazzga. Wszyscy byli zachwyceni występami uczniów szkoły. Podkreślali, że poziom zdecydowanie z roku na rok rośnie. W komentarzach do występów udzielali rad.

Ucziowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w coverach znanych polskich oraz zagranicznych wykonawców. Można było usłyszeń nowe interpretacje piosenek: Enrique Iglesiasa - Hero, zespołu Poparzeni Kawą Trzy - Byłaś dla mnie wszystkim, Piotra Rubika - Psalm dla Ciebie, Lany Del Rey - Summertime Sadness oraz It’s my life Jona Bon Jovi’ego. W tej kategorii zwyciężyła Karolina Piejdak z piosenką Grzegorza Turnaua - Naprawdę nie dzieje się nic.

Prezentowane prace wykonane były w przeróżnych technikach. Były fotogrfie, rysunki, grafiki. Można było podziwiać również własnoręcznie wykonane przedmioty w tym kolczyki czy maskotki. Tu również zwyciężyła Karolina Piejdak prezentująca swoje rysunki wykonane na tablecie graficznym.

W kategorii taniec zachwycili wszyscy. Mogliśmy podziwiać przeróżne style taneczne. Zaczynając od tańców towarzystkich po hip-hop. W tej kategorii zwyciężył Karol Bogdanowski, który wcielił się w Michaela Jacksona i człowieka robota. Wzbudził on najwięcej emocji wśród publiczności.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%

Zdjęcia ilość zdjęć 13