› bieżące
14:30 / 12.03.2015

Co seniorom w duszy gra

Co seniorom w duszy gra

fot. Nadesłane

Przegląd zespołów seniorskich już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Elblągu, a to za sprawą pełnych energii i pasji uczestników. III edycja imprezy odbędzie się już sobotę, 14 marca, w dużej sali Kina "Światowid".

Organizatorami III Przeglądu zespołów seniorskich „Co nam w duszy gra..." są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów.

- Na scenie zaprezentują się zespoły, które mają wieloletnią historię i występowały już na licznych przeglądach i imprezach – mówi organizatorka Przeglądu Magdalena Czarnocka-Kaptur. - Są też takie, które w „Światowidzie" zadebiutują. W tym roku Przegląd utrzymany będzie w romskich klimatach. Nie zabraknie więc pięknych piosenek w ciekawych aranżacjach.

Zespoły, które wystąpią w „Światowidzie" pochodzą z Elbląga i okolic, m.in. Tolkmicka, Braniewa, Suchacza, Gronowa Elbląskiego i Malborka. Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników. W pierwszej edycji wystąpiło 12 zespołów, rok temu – 16, a już w sobotę na scenie zobaczymy aż 18 zespołów.

- Trwają ostatnie przygotowania do występów – mówi Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta ds. seniorów. – Wszystko po to, by jak najlepiej wypaść przed publicznością. Dla seniorów to bardzo ważne wydarzenie i mamy nadzieję, że publiczność będzie świetnie się bawiła.
     
Przegląd zespołów seniorskich „Co nam w duszy gra..." rozpocznie się w sobotę, 14 marca o godz. 10.00 w dużej sali Kina „Światowid". Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. W kasie „Światowida" czekają do odbioru bezpłatne wejściówki.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%