› bieżące
08:37 / 04.06.2019

Co to jest Gmail dla firm?

Co to jest Gmail dla firm?

Nie da się ukryć, że poczta Google tworząc produkt jakim jest Gmail, zawładnął lwią część rynku poczty elektronicznej - ponad 25% rynku należy do giganta z Mountain View. Z bezpłatnej poczty Gmail korzystają osoby w każdej grupie wiekowej. Zdarza się nawet i to niestety bardzo często, że nawet przedsiębiorstwa sięgają po bezpłatną usługę Gmail.

Dlaczego bezpłatny Gmail nie jest dla firm?

Powodem dla którego tak duża ilość firm i organizacji swoje służbowe maile posiada z końcówką @gmail jest z pewnością sam produkt. Gmail to poczta, która nie ma sobie równych jeśli chodzi o intuicyjność, przejrzysty interfejs oraz łatwość w obsłudze bez względu na wiek użytkownika.

Jednak, wszystkie przedsiębiorstwa decydujące się na to, by ich mail kontaktowy wyglądał następująco karolek1900sprzedaż@gmail.com nie wiedzą, jak duży błąd popełniają.

Jak można się domyśleć “bezpłatny Gmail” został stworzony na codzienne potrzeby użytkowników. Ta konkretna wersja poczty nie posiada funkcjonalności i elementów jakie powinna posiadać wersja dla biznesu.

Bezpłatny Gmail to: 

 • brak możliwości podpięcia własnej domeny twój mail to karolnowak@gmail.com zamiast karol.nowak@twojafirma.pl
 • brak zaawansowanych opcji ochrony naszych danych firmowych
 • brak jakiegokolwiek zarządzania kontami pracowników
 • duża obecność spamu i reklam
 • tylko 15 GB na pocztę, pliki, zdjęcia i dokumenty

Już po przeczytaniu powyżsych podpunktów powinieneś stwierdzić, że bezpłatny Gmail nie jest stworzony dla Twojej firmy. 
Ponieważ sam produkt w sobie nie ma nic do zarzucenia, użytkownikom bardzo ciężko jest zrezygnować z niego. Dlatego Google wyszedł naprzeciw firmom i stworzył wersję Gmail dla Firm.

Co to jest Gmail dla firm?

Gmail dla firm to nic innego jak usługa G Suite w której skład wchodzą najpopularniejsze aplikacje do pracy biurowej jakie oferuje Google. Są to m.in Dokumenty, Arkusze kalkulacyjne, Formularze, Prezentacje, Dysk no i oczywiście Gmail czyli skrzynka pocztowa.

Zalety korzystania z G Suite

W porównaniu do bezpłatnej wersji Gmaila jak również wszystkich wyżej wymienionych aplikacji, użytkownicy pakietu G Suite mają możliwość:

 • podpięcia własnej domeny do adresu email
 • zarządzania użytkownikami/skrzynkami
 • kontrolować udostępniane pliki w ramach domeny (m.in blokować możliwość udostępniania, wglądu czy edycji poszczególnych dokumentów zawierających ważne dla firmy informacje)
 • otrzymania nawet nielimitowanego dysku na pliki, dokumenty czy zdjęcia
 • uzyskania wsparcia technicznego oraz pomocy w zakresie migracji z obecnego rozwiązania jak również w ramach całego etapu wdrożenia G Suite
 • dodatkowo z obsługi Gmaila dla firm oraz wszystkich innych aplikacji przeprowadzane są szkolenia
 • ustanawiania niestandardowych reguł i zasad bezpieczeństwa
 • jeszcze większego blokowania spamu i phishingu
 • prowadzenia archiwizacji poczty, wiadomości z czatu czy udostępnianych plików w ramach dysku Google na potrzeby działań sądowych
 • dostęp do najnowszych funkcji wszystkich aplikacji biurowego pakietu G Suite

To tylko kilka zalet jakie wiążą się ze skorzystaniem z pakietu G Suite, wszystkie z nich oparte są na realnych potrzebach i problemach przedsiębiorstw. Dlatego jest to szczególnie ważne, by firmy potrafiły zrozumieć i oddzielić dobre rozwiązanie od tych mniej korzystnych dla ich biznesu. Wdrożenie Gmaila dla firm zazwyczaj odbywa się w kilka minut, po odpowiednim skonfigurowaniu MX’ów nasza poczta będzie działać natychmiast bez jakichkolwiek przerw w dostawie - Google gwarantuje SLA na poziomie 99,9%.

Oczywiście Google znając specyfikę i różnorodność wielu branż, stworzył 3 wersje pakietu G Suite w zależności od potrzeb firmy. G Suite Basic, Business, oraz Enterprise. Każda z nich różni się funkcjonalnościami jak również cennikiem.

Czy G Suite to rozwiązanie dla Twojej firmy? Na to pytanie już musisz odpowiedzieć sam, a będzie łatwiej po przeprowadzeniu testów usługi. Fly On The Cloud umożliwia 30 dniowy okres próbny bez konieczności podpinania karty kredytowej czy jakichkolwiek innych zobowiązań.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%