› poradnik
12:06 / 02.04.2013

Co trzeba wiedzieć przy wyborze idealnej zmywarki do domu

Co trzeba wiedzieć przy wyborze idealnej zmywarki do domu

Każda gospodyni w kuchni stoi zawsze przed wyborem. Myć od razu brudne naczynia po posiłkach, czy odłożyć zadanie na później, zajmując się w międzyczasie czymś pożyteczniejszym. Można ten niemiły obowiązek wyeliminować zupełnie z życia, po zakupie zmywarki do zabudowy. Warto? Odpowiedź na pytanie zawiera treść artykułu.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zmywarki, warto skupić się na następujących właściwościach tych urządzeń:

Klasa energetyczna

Oczywiście jak największa. Chociaż droższa zapewnia realną oszczędność w przyszłości. Optymalna A+ lub A++.

Zużycie wody

Jak najmniejsze, przy jednoczesnym maksymalizowaniu przestrzeni do mycia naczyń, efektywna segregacja, dopasowanie przepływu do ograniczonej liczby włożonych brudnych rzeczy.

Poziom hałasu

Powyżej pięćdziesięciu decybeli realnie przeszkadza domownikom w ich codziennych zajęciach.

Pojemność

Chodzi przede wszystkim o zmieszczenie do zmywarki nawet większych naczyń, garnków. Profilowanie do zabudowy, szybkość wyjmowania, sporo wolnej przestrzeni.

Cena

Tu na pewno zależność od klasy energetycznej, designu, wykończenia, ilości automatycznych programów. Świetnie w testach wypadają produkty marki Electrolux.

Programowanie zmywania

Producenci zmywarek automatyzują je do granic możliwości. Przeciętna gospodyni jednak rzadko wykorzystuje wszystkie programy, dlatego tutaj wskazany minimalizm i ograniczenie kosztów. Poza tym przydałaby się maksymalna prostota. Nauka zmywania przez wszystkich domowników.

Opinie klientów

Najmniej problemów w większości opinii z markami Electrolux i Bosh. Niektórzy twierdzą, że zmywarka to dodatkowe koszty. Pomyśl jednak ile płynów do mycia rocznie nabywasz w celu usunięcia plam z naczyń oraz ile nerwów zajmują owe czynności. Zmywarka to inwestycja, która pozwala wykorzystać efektywniej czas wolny. Dla wielu ludzi to zakup obowiązkowy. Od twardej wody i środków chemicznych tworzą się wysypki, dochodzi do tego kwestia nadwyrężenia kręgosłupa, stawów.

Wielkość, design

Promowane zmywarki do zabudowy. Realnie wspierają wizualnie wyposażenie wnętrza. Nie zajmują przesadnie wiele miejsca. Wdrożone już często na etapie podstawowego planowania aranżacji. Warto uwzględnić podłączenie w projekcie.

Realne oszczędności czasu i energii

Można w sieci odnaleźć wiele badań potwierdzających, że zmywarka realnie oszczędza czas i pieniądze. Podczas ręcznego zmywania zużywasz najczęściej więcej wody, szczególnie biorąc pod uwagę fakt poszerzenia ilości domowników. Dla singli i par raczej rozwiązanie niepolecane, ewentualnie małe odpowiedniki, bardzo wysokiej jakości. Jedyny trud przy znakomitej zmywarce to włożenie i wyjęcie już czystych naczyń.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%