› bieżące
06:37 / 26.03.2014

Co z witaczami i billboardami w Elblągu? Kiedy się pojawią?

Co z witaczami i billboardami w Elblągu? Kiedy się pojawią?

fot. Konrad Kacprzak

Informowaliśmy na łamach elblag.net o witaczach i billboardach, które miały stanąć na wjazdach do Elbląga. Wstępnie miały pojawić się w listopadzie ub. r., następnie w styczniu, ostatecznie miały pojawić się do 15 marca bieżącego roku. Niestety nadal ich nie widać na wjeździe do naszego miasta.

W ubiegłym roku w kwietniu ogłoszono pierwszy przetarg dotyczący dostarczenia billboardów i witaczy, promujących Elbląg. Jednak wówczas przetarg został unieważniony, ze względu na to iż złożone oferty okazały się zbyt drogie. Kolejny przetarg został ogłoszony w sierpniu 2013 roku. Wówczas wygrała go firma STUDIO PLUS S.C.D.S WISZENKO, N.WISZENKO z Białegostoku.

Początkowo projekt zakładał sześć takich instalacji, zlokalizowanych na drogach wjazdowych do naszego miasta. W tym momencie pojawił się problem, ponieważ GDDKiA nie wyraziła zgody na ustawienie elbląskich konstrukcji reklamowych w zakłądanych pierwotnie miejscach.

Jak wówczas poinformował nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta: - Przetarg został ogłoszony na zasadzie „zaprojektuj i zbuduj”. UM wskazał docelowe lokalizacje billboardów i witaczy. Jednak firma, która wygrała przetarg, zgłosiła problem, że zarządca dróg ekspresowych, czyli GDDKiA nie wyraża zgody na ich ustawienie w tych miejscach.

Aktualnie zostały wytyczone nowe miejsca o których informuje nas Rafał Maliszewski. 

Witacze: 6 sztuk o wymiarach 4 m (wys.) i 1 m (szer.). Billboardy: 2 o wymiarach 12 m2 (dwustronne) o układzie litery H 2 o wymiarach 18 m2 (dwustronne) o układzie litery V. Lokalizacje: dwa billboardy (12 m2) usytuowane będą przy granicy (przejścia Mamonowo i Grzechotki) z Obwodem Kaliningradzkim. Dwa (18 m2) na wjazdach do Elbląga od strony Warszawy (S 7) i od strony Braniewa (S 22).

Witacze będą usytuowane przy głównych wlotach do Elbląg: S7 od strony Gdańska i Warszawy S 22 od strony Malborka i Braniewa DW 504 od strony Braniewa DW 503 od strony Tolkmicka. Całkowity koszt to 179.297,10 zł brutto.

Jak się okazuje billboardy które miały pojawić się do 15 marca 2014 roku jeszcze nie ma. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie, z Urzędem Miejskim w celu uzyskania informacji. Okazało się, że pojawiły się problemy z podpisaniem umów z właścicielami działek, na których miały stanąć wiatcze. Umowy są już jednak podpisane w związku z tym, w tym tygodniu powstanie betonowana podstawa pod obiekty. Konstrukcje reklamowe powinny pojawić się w przyszłym tygodniu.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%