› bieżące
06:56 / 14.02.2014

Co zrobić, gdy musimy to zrobić na mieście?

Co zrobić, gdy musimy to zrobić na mieście?

fot. Bartłomiej Ryś

Gdzie iść za potrzebą? Takie pytanie zadaje sobie wielu elblążan, których w centrum miasta zaskoczy nagła potrzeba fizjologiczna. Częściej ratunku szukamy w restauracjach lub centrach handlowych. Dlaczego coraz mniej mieszkańców miasta korzysta z miejskich toalet?

Na temat miejskich szaletów istnieje wiele stereotypowych zdań. Większość z nich nie jest raczej pochlebnych. Gdyby kierować się właśnie nimi to mało kto korzystałby z publicznych toalet. Okazuje się jednak, że czasami nie odbiegają one od tych domowych.

W Elblągu mieszczą się trzy miejskie szalety. Znajdują się przy ulicy Rycerskiej, Alei Odrodzenia oraz ulicy Wodnej. Koło sądu przez cały rok znajduje się toi – toi. Dodatkowo podczas wszystkich imprez organizowanych przy współpracy z Urzędem Miejskim stawiane są przenośne toalety.

W jakim stanie są elbląskie szalety miejskie oraz czy mieszkańcy miasta często z nich korzystają?

Pierwsze zaskoczenie: malowniczo położona toaleta przy ulicy Rycerskiej. Osobne wejście dla kobiet i mężczyzn. Chociaż budynek jest dosyć stary i to wygląda naprawdę dobrze. Toalety są czyste, zadbane, panujące warunki są bez zarzutu. Szalet w sezonie letnim jest czynny od 9 do 21 a poza nim 10 do 18. Porządku pilnuje tu miła Pani, która za skorzystanie z toalety pobiera opłatę.



Szalet znajdujący się w piwnicy Domu Handlowego Jantar przy Alei Odrodzenia 10 czynny się tylko w dni powszednie od godziny 10:00 do 18:00. Chociaż takie miejsce w centrum handlowym by mogło być bezpłatnie dostępne dla klientów sklepu, pobierana jest opłata za skorzystanie. To, oraz fakt, że znajduje się w obrębie osiedla mieszkaniowego sprawia, że niewiele osób z niego korzysta.



Kolejna toaleta miejska przy Ulicy Wodnej na Starym Mieście. Za skorzystanie z niej również należy wcześniej uregulować opłatę. Toaleta działa na zasadzie automatu, do którego należy wrzucić kwotę pieniężną.

O czystość w szaletach miejskich oraz ich prowadzenie dba Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. Chociaż toalety miejskie są utrzymywane w należytym porządku to niewiele osób z nich korzysta.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Powiązane artykuły

Daj znać! Uważaj jak jedziesz! Ulica Daszyńskiego

16.01.2014 komentarzy 5

Znów powracamy do problemu dziurawych jezdni w naszym mieście. W jezdniach powstają kolejne dziury, ze starymi niewiele się robi. Mieszkańcy co chwilę...

Wilk na Stoku, czyli kolejne problemy mieszkańców Elbląga

15.05.2014 komentarzy 22

Prezydent Jerzy Wilk już po raz dwunasty spotkał się z mieszkańcami Elbląga, tym razem zamieszkującymi dzielnicę „Na Stoku”. Po raz pierwszy było to...