› zdrowie i uroda
10:59 / 21.04.2016

Codzienna pielęgnacja ciała – kosmetyki do kąpieli oraz balsamy

Codzienna pielęgnacja ciała – kosmetyki do kąpieli oraz balsamy

Zadbana skóra wygląda inaczej, zachowuje się lepiej i na dłużej pozostaje w dobrej kondycji. Wspomaganie odpowiedniego nawilżenia skóry, napięcia i ujędrnienia, mogą nam zapewnić nie tylko zabiegi u kosmetyczki, ale także codzienna, domowa pielęgnacja połączona z aktywnością fizyczną. Dziś opowiemy, jak dbać o swoje działo, przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków.

Latem skóra jest przesuszona, należy ją zatem nawilżyć oraz przede wszystkim ochronić przed szkodliwym promieniowaniem. Zimą, może być narażona na pękanie naczynek - dlatego stosujemy najczęściej kosmetyki z syropem z klonu. Jesienią oraz wiosną, skóra jest narażona na przejściowe problemy, związane ze spadkiem lub wzrostem temperatury. Jedno jest zatem pewne, o ciało trzeba dbać przez 365 dni w roku. Pamiętajmy bowiem, że skóra to przyjaciel, który będzie z nami przez całe życie.

Kąpiel, jako pierwszy krok do pielęgnacji ciała

Kosmetyki do mycia, to produkty, które dobieramy zwykle bez większych przemyśleń, a szkoda. Produkty do ciała dzielą się bowiem na takie, które mogą naszej skórze nie dać nic oraz takie, które bardzo mocno ją przesuszają. Dobierając żel pod prysznic upewnijmy się zatem nie tylko o tym, że ładnie pachnie, ale także że w swoim składzie ma substancje nawilżające. Warto tutaj zwrócić uwagę na miód pszczeli, który ma bardzo ważne właściwości pielęgnacyjne.

Raz w tygodniu powinnyśmy także zadbać o peeling ciała. Produkty służące do przeprowadzania takich cukrowych masaży, ścierają naskórek, który wygląda nieestetycznie. Peelingi wykonane prawidłowo, to także znakomity masaż ciała – okrężne ruchy dłoni, w strefie ud, brzucha, rąk mogą wpływać bardzo pozytywnie na jędrność tych partii ciała. Skóra jest delikatniejsza, bardziej zadbana, niekiedy lśniąca. Ciekawe produkty, znajdziesz tu: http://tagomago.pl/katalog/81/Dezodoranty-i-linie-kapielowe/

Czego nie robimy? Nie stosujmy jednego produktu do wszystkiego. Pamiętaj, szampon jest do włosów, żel do ciała. Oszczędność zastosowania jednego produktu do pielęgnacji tych dwóch stref, wysuszy skórę ciała i nie zadba kompleksowo o jej jędrność.

Ciekawy trik: Z pewnością słyszałyście o balsamach do kąpieli? Jeśli tak, to polecamy zastosować ten produkt także jako produkt ułatwiający golenie nóg. Nałożony na nie, zmiękczy włoski i pozwoli golarce łatwiej poruszać się po skórze.

Pielęgnacja po kąpieli

Każda z nas lubi inną konsystencję balsamów. Jedne wolą środki szybko wchłaniane, drugie tłuste olejki, mocno nawilżające całą skórę. Nie zważając na preferencję, warto poszukiwać w ofertach produktów, które chronią skórę przed przesuszeniem, rozstępami oraz ujędrniające.

Ciekawym zamiennikiem ciężkich olejków będą lekkie mgiełki. Sprawią, że nogi będą lśniące, co może być ważne szczególnie w okresie letnim.

Przy wysokiej temperaturze i mocnym słońcu, pamiętajmy o kremach z filtrem. Bezpieczne opalanie, to chyba najważniejszy element pielęgnacji skóry. Ładna, etapowo uzyskana opalenizna, utrzymuje się na skórze znacznie dłużej niż szybkie poparzenie.

Kobiety w ciąży, o pielęgnacji ciała, powinny pamiętać szczególnie mocno. Codziennie rano i wieczorem warto stosować produkty, które zabezpieczą ich skórę przed powstawaniem rozstępów.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%