11:00 / 26.01.2017

Concordia bez szans w Grudziądzu

W drugim spotkaniu sparingowym przygotowująca się do rundy wiosennej Concordia Elbląg mierzyła się w Grudziądzu z miejscową Olimpią. I-ligowiec już do przerwy prowadził dwoma bramkami, a w drugiej części dorzucił kolejną i bardzo gładko rozprawił się z grającą w eksperymentalnym ustawieniu ekipą Łukasza Nadolnego. Sztab szkoleniowy miał okazję przyjrzeć się kolejnym potencjalnym kandydatom do gry w pomarańczowo-czarnych barwach, którzy mają pomóc klubowi w walce o utrzymanie w gronie drużyn III ligi.

Póki co jedynym pewniakiem do gry w drużynie Concordii jest Michał Pietroń. Klub w dalszym ciągu przygląda się kilku zawodnikom, w tym nowym, którzy otrzymali szansę do pokazania swoich możliwości w starciu z Olimpią. W składzie na mecz pojawił się między innymi 19-letni Mateusz Złotogórski oraz 22-letni Maciej Wardziński. Mają oni wypełnić lukę między innymi po Matłoce, Stupaku, Powszuku, Kamińskim, Bujnowskim czy Essombie.

Na bocznym boisku w Grudziądzu grę prowadzili od samego początku gospodarze. Concordia bardzo sporadycznie zapuszczała się pod bramkę Olimpii, głównie starając się przeszkadzać rywalom. W 20 minucie faulowany przed polem karnym elblążan był jeden z gospodarzy. Do piłki na 25 metrze podszedł Jakub Łukowski, który sprytnie strzelił obok muru i otworzył wynik meczu. Przyjezdni jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola, a już kolejnego zaaplikował im Szymon Stach, który wykorzystał błąd jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam z Złotogórskim uderzył bardzo pewnie. Po zmianie stron ten sam zawodnik zdecydował się na strzał z dystansu, który zamienił na piękną bramkę i jednocześnie ustalił rezultat końcowy na 3:0.

Olimpia Grudziądz - Concordia Elbląg 3:0 [2:0]

1:0 - Jakub Łukowski (20')

2:0 - Szymon Stach (25')

3:0 - Szymon Stach (55')

MMKS: Złotogórski, Stawikowski (Komuniewski), Lewandowski, Edil, Lubiejewski (P. Pelc), Pietroń, M. Pelc (Wardziński), Szmydt (Juchniewicz), Kiełtyka, Otręba, Kugiel.

Trener: Łukasz Nadolny.