20:48 / 25.04.2015

Concordia Elbląg - Legia Warszawa 2-1! Juniorzy pokazali klasę

Juniorzy Concordii Elbląg, jak Olimpia w Centralnej Lidze Juniorów, wygrali w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych 2-1 z Legią Warszawa przy Krakusa. Bramki dla gospodarzy zdobywał Kamil Lullies. Dla Legii trafił Grzegorz Aftyka.

Podopieczni trenera Marcina Szwedy po wyraźnej przegranej z Polonią Warszawa pokazali, że są ambitnym zespołem. - Taka wygrana to niemałe zaskoczenie dla kibiców. W tamtym spotkaniu dopiero w 58 minucie rywal zdobył bramkę. Potem zaatakowaliśmy i słabiej zagraliśmy w obronie i to wykorzystał przeciwnik. W rywalizacji z Legią zagraliśmy podobnie, skupiliśmy się na kontrataku jednak to my zdobyliśmy pierwsi bramkę - mówi trener Szweda.

W 62 minucie Kamil Lullies obrócił się z rywalem na plecach i strzelił zza pola karnego ładną bramkę. Chwilę potem Lullies wykorzystał akcję Kosobuckiego i Gutorskiego, trafiając bez problemów do bramki rywala. - Chciałbym wyróżnić bramkarza Damiana Tredera, który obronił sytuację sam na sam z zawodnikiem Legii oraz popisał się wieloma dobrymi interwencjami w tym spotkaniu - wyjaśnia trener Szweda. W 70 minucie bramka dla warszawian, którzy wykorzystali kontratak.

Concordia Elbląg - Legia Warszawa 2-1 (0-0)

Bramki: Lullies 62, 64 - Aftyka 70

Concordia Elbląg: Treder - Pelc, Karpiuk, Gromek, Bieńkowski, Gola, Koller, Szutiak, Sałek, Weber, Lullies, również Kosobucki, Gutorski, Cecki, Kruczkowski, Kamiński