22:27 / 04.08.2013

Concordia Elbląg nadal bez zwycięstwa

W rozegranym dziś meczu na wyjeździe z Pelikanem Łowicz drugoligowa Concordia przegrała 4:0. Początek sezonu do piłkarzy trenera Matza zdecydowanie nie należy do udanych, bowiem po dwóch drugoligowych kolejkach ma na koncie 0 zdobytych punktów. Dzisiejsza porażka była zasłużona, a zespół mógł stracić jeszcze kolejne bramki.

Zawodnicy Pelikana przed sezonem wypowiadali się bardzo optymistycznie na temat swoich ambicji dotyczących bieżącego sezonu, podobnie jak i drugoligowi eksperci. Otóż chcą awansować do I ligi. W pierwszym meczu niespodziewanie zremisowali z Olimpią, jednak dziś potwierdzili swoją wyższość w spotkaniu z drugim elbląskim zespołem.

Co prawda początek meczu na to nie wskazywał, gdyż obie ekipy grały niedokładnie i dość nerwowo. Z biegiem czasu jednak to Pelikan dyktował warunki na murawie. Już w 12 minucie groźnie strzelał Ceglarz, jednak nad bramką Zocha. 3 minuty później Zoch świetnie obronił strzał z wolnego. Potem do głosu doszli elblążanie, jednak nie wykorzystali swoich dwóch szans. Swojej trzeciej okazji nie zmarnowali jednak łowiczanie, ponieważ w 31 minucie zza pola karnego pewnym strzałem popisał się Adrian Świątek. Nim jeszcze piłkarze trenera Matza otrząsnęli się po pierwszej bramce, Zoch musiał wyciągać ją ze swojej bramki po raz drugi. Drugiego gola w sezonie zdobył Ekwueme, po asyście Soleckiego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, jednak wynik mógł być wyższy, ale Solecki w 40 minucie trafił w dogodnej sytuacji tylko w słupek.

Po przerwie pomarańczowo-czarni próbowali odrobić straty, zaatakowali dość odważnie, co zemściło się na nich w 51 minucie. Drugi raz trafił Ekwueme, za sprawą błędu elblążan w szeregach obronnych. Kontaktowego gola mógł zdobyć Martynowicz, ale w 58 minucie przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Między 60 a 90 minutą mogły paść kolejne bramki, jednak Zoch ratował swoją ekipę przed utratą goli. Pelikan jednak dobił elblążan w 90 minucie, kiedy wrzutkę Adamczyka wykorzystał Solecki.

Concordia po dwóch meczach ma na koncie 0 punktów. Kolejny mecz zagra w Elblągu, w najbliższą sobotę ze Stalą Rzeszów.

Pelikan Łowicz - Concordia Elbląg 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Świątek 31', 2:0 Ekwueme 36', 3:0 Ekwueme 51', 4:0 Solecki 90'

Pelikan: Olszewski - Kowalczyk, Brodecki, Dremluk, Ceglarz, Wyszogrodzki (64' Adamczyk), Koman, Pomianowski (69' Golański), Solecki, Świątek, Ekwueme (54' Kosiorek)

Concordia: Zoch - Lepczak, Loda (34' Radosław Stępień), Broniarek, Uszalewski, Szuprytowski, Adrian Stępień (46' Korzeniewski), Galeniewski (60' Lewandowski), Martynowicz, Kiełtyka, Zejglic

Pozostałe wyniki 2 kolejki w II lidze grupy wschodniej sezonu 2013/2014:

Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 1:0, Pelikan Łowicz – Concordia Elbląg 4:0, Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 1:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Siarka Tarnobrzeg, Radomiak Radom – Wigry Suwałki 1:1, Motor Lublin – Stal Stalowa Wola 4:0, Wisła Puławy – Olimpia Zambrów 0:3, Garbarnia Kraków – Limanovia Limanowa 0:3, Legionovia Legionowo – Stal Mielec 1:2.