› sport
13:56 / 09.08.2014

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg LIVE! Harakiri czy triumf?

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg LIVE! Harakiri czy triumf?

Mimo, że tytuł odnosi się do teoretycznego "gospodarza" spotkania, to jasne jest, że zdecydowanym faworytem rywalizacji jest Olimpia. Każdy wynik oprócz wygranej podopiecznych trenera Adama Borosa będzie sukcesem klubu z ul. Krakusa. Historia, skład i aktualna forma nie pozostawia złudzeń zawodnikom Kei Hoshikawy. Spotkanie w niedzielę o godzinie 17.30.

Sprawdź relację tutaj

Nowy trener z Japonii miał bardzo mało czasu na zapoznanie się z zespołem. Przychodzi do niego praktycznie z marszu. Na podstawie treningów i spotkań towarzyskich trudno jest mu wypracować styl. W przeciwieństwie do trenera Borosa, który już przepracował z drużyną okres przygotowawczy. Olimpia zagrała w kilku sparingach oraz meczach o stawkę w Pucharze Polski. Skoro wygrała w poprzednim sezonie 3-0, z teoretycznie najsilniejszą Concordią w historii, to z osłabioną, opartą na dawnych graczach tego klubu, zaciągu z Japonii oraz młodzieżowcach, miałaby mieć trudniej?

Concordia eksperymentuje w defensywie stawiając na Azjatów. Za grę w ataku odpowiadają młodzi gracze, którzy mają ambicję, ale w starciu z doświadczoną obroną zespołu, który chce zdominować ligę, mogą mieć problemy. Największym atutem Concordii będzie to, że derby odbędą się już w pierwszym spotkaniu tego sezonu. Wówczas mogą być różne wydarzenia, mające wpływ na rezultat rywalizacji. Poza tym trudno zaprezentować argumenty za triumfem tego klubu w derbach. W Olimpii nie zagraja pauzujacy za kartki Jakub Bojas oraz kontuzjowani Robert Wesołowski, Kamil Kopycki, Oleg Ichim.

Historia derbów Elbląga

Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg 7-0

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 2-2

Olimpia Elbląg - Concordia Elblag 0-0

Concordia Elblag - Olimpia Elbląg 0-1

Olimpia Elbląg - Concordia Elblag 1-1

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0-3

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%