11:45 / 02.08.2016

Concordia gotowa do rozgrywek III ligi

Piąte zwycięstwo w siedmiu spotkaniach sparingowych odnieśli zawodnicy stojącej u progu nowego sezonu III ligi grupy pierwszej drużyny Concordii Elbląg. Podopieczni Łukasza Nadolnego rozegrali ostatni mecz kontrolny w niedzielę (31 sierpnia) z czwartoligowym klubem KP Starogard Gdański, od którego okazali się lepsi o jedną bramkę i zwyciężyli 3 do 2. Teraz przed pomarańczowo-czarnymi pierwsze starcie o punkty. Rywalem już w najbliższy weekend będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

Dotychczas piłkarze z Krakusa rozegrali sześć spotkań, z czego aż 4 zakończyły się ich wygranymi: z Gryfem Wejherowo (1:0), Jaguarem Gdańsk (7:0), Victorią Bartoszyce (4:0) oraz KS Chwaszczyno (2:1). Raz podopieczni Łukasza Nadolnego zremisowali (1:1 z Gromem Nowy Staw) oraz raz przegrali (0:2 z Olimpią Grudziądz). W trakcie kolejnych sparingów szkoleniowiec elbląskiego zespołu testował przydatność kolejnych zawodników do gry w swoim zespole. Wśród nowo pozyskanych są m.in.: były bramkarz klubu Przemysław Matłoka, który powrócił z Sokoła Ostróda po jednej rundzie, napastnik Jakub Błażewicz (Sokół Ostróda), obrońca drugiego zespołu Lechii Gdańsk Przemysław Kamiński, Brazylijczyk Da Silva, Mateusz Szmydt powracający z Kaczkanu Huraganu Morąg, pomocnik Rafał Bujnowski oraz Rafał Pietrewicz (obaj z Cartusii Kartuzy), pomocnik Hubert Otręba z GKS-u Wikielec, a także jako ostatni, były gracz Olimpii Elbląg - Kamil Kuczkowski.

Ten ostatni strzelił gola na wagę zwycięstwa z ostatnim sparingpartnerem Concordii. Elblążanie byli stroną przeważającą zdecydowanie w pierwszej części i wygrali ją stosunkiem 2:0 po golach Michała Kiełtyki oraz Patryka Burzyńskiego. Wydawało się, że tak zakończy się pierwsza część gry, ale tuż przed zejściem połowę strat odrobili gospodarze meczu i Concordia schodziła do szatni z wynikiem 2:1. Po przerwie było znacznie więcej walki, a gra znacznie się wyrównała. Obie ekipy miały swoje okazje do zmiany rezultatu, jednakże przełamanie nastąpiło dopiero na 10 minut przed końcem meczu. Wtedy też na listę strzelców wpisał się Kuczkowski, który podwyższył na 3:1. W samej końcówce KP Starogard Gdański zniwelował minimalnie straty i skończyło się na 3:2 dla Concordii.

KP Starogard Gdański - Concordia Elbląg 2:3 [1:2]

0:1 Kiełtyka

0:2 Burzyński

1:2 Dubiela

1:3 Kuczkowski

2:3 Wenta

Concordia: Mariusz Stupak (Przemysław Matłoka), Bernard Powszuk, Da Silva, Przemysław Kamiński, Sebastian Tomczuk (Bartłomiej Lubiejewski), Michał Lewandowski (Rafał Pietrewicz), Patryk Burzyński (Mariusz Pelc), Rafał Bujnowski (Jakub Błażewicz), Michał Kiełtyka (Dawid Załucki), Hubert Otręba (Kamil Kuczkowski), Mateusz Szmydt (Martin Strach).

Trener: Łukasz Nadolny.

Pierwszy mecz nowego sezonu z Sokołem Concordia zagra u siebie. Początek rywalizacji przy AGRYKOLA 8 o godzinie 17:00 6 sierpnia (sobota).