19:34 / 16.05.2015

Concordia ogrywa Warmię

Podopieczni trenera Włodzimierza Obrębskiego wygrali 3-0 z Warmią Grajewo. Bramki dla gospodarzy zdobywali Jean Cloud Essomba dwie oraz Mateusz Szmydt z rzutu karnego. Concordia wygrała zasłużenie, będąc zespołem lepszym i bardziej skutecznym.

Jak zdobywano bramki?

1-0, 38' - Błąd obrońców w polu karnym rywala wykorzystał Essomba

2-0, 73' - Faulowany w polu karnym był Martin Strach a potem tę sytuację na bramkę zamienił Szmydt

3-0, 90' - Obrońca przeciwnika zagrał do bramkarza jednak futbolówkę przejął Essomba, który w dogodnej okazji zdobył bramkę

Miejscowy zespół od pierwszych minut nie potrafił wypracować sobie przewagi na boisku w starciu z trudnym rywalem. Warmia miała mnóstwo rzutów rożnych jednak nie potrafiła tego zamienić na bramki. Gdy gola strzelił Kameruńczyk, zawodnicy trenera Pawła Jarguza zaczęli bardziej atakować. Mimo tego Concordia zdobywała następne bramki w tej rywalizacji. W 81 minucie najlepsza sytuacja dla Warmii jednak strzał Damiana Gutowskiego w polu karnym zablokował obrońca. W końcówce spotkania napastnik gospodarzy wykorzystał błąd rywala.

Concordia Elbląg - Warmia Grajewo 3-0 (1-0)

Bramki: Essomba 38', 90', Szmydt 73' - k.

Żółte kartki: An, Lewandowski, Szmydt

Concordia Elbląg: Matłoka – Bogdanowicz, Strach, Miecznik, Niburski, Kowalski (76' Kawasakiya), Lewandowski (68' Bukacki), Szmydt, Szymanowski (86' Pelc), An (82' Sagan), Essomba