› bieżące
19:31 / 10.11.2013

Concordia przegrywa z Wigrami, lider w Suwałkach

Concordia Elbląg przegrała 5 spotkanie z rzędu. Tym razem 1-2 z Wigrami w Suwałkach. Wstydu nie było ale to chyba nie satysfakcjonuje trenera Wojciecha Grzyba, który jak na razie nie wygrał spotkania w nowym klubie. Wigry wygrywając z ekipą z Elbląga awansowały na pierwsze miejsce w lidze.

Teren w Suwałkach był zbyt wymagający dla podopiecznych trenera Grzyba. Akcje Damiana Szuprytowskiego to zbywało by osiągnąć korzystny rezultat, Mimo zmian w składzie Concordia znów rozczarowuje. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 10 minucie. Prostopadłe podanie do Dawida Makaradze, który w sytuacji sam na sam strzelił gola. Wigry kontrolowały przebieg rywalizacji jednak Concordia potrafiła rozegrać dobrą akcję.

W 23 minucie Artur Bogusz zablokował strzał jednego z zawodników rywala. Potem próbował Szuprytowski jednak nie było zagrożenia. W drugiej połowie drugi gil dla podopiecznych trenera Donatasa Veneviciusa. W 66 minucie Sebastian Radzio wykorzystał błąd Matłoki i strzelił do bramki. Potem zespół gości nie potrafił stwarzać sytuacji bramkowych. Dopiero w 90 minucie Adrian Korzeniewski wykorzystał okazję . Minął bramkarza i zdobył honorowego gola.

Wigry Suwałki – Concordia Elbląg 2-1 (1-0)

Bramki: Dawid Makaradze 10., Sebastian Radzio 66. – Adrian Korzeniewski 90.

Wigry Suwałki: Karol Salik – Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Kamil Wenger, Mateusz Romachów (62 Piotr Karłowicz), Tomasz Tuttas, Dawid Makaradze (70 Jurij Mamajew), Kamil Lauryn, Marcin Tarnowski, Sebastian Radzio (80 Adam Pomian), Karol Drągowski.

Concordia Elbląg: Przemysław Matłoka – Adrian Korzeniewski, Michał Lepczak, Krzysztof Niburski (59 Mariusz Pelc), Łukasz Uszalewski, Michał Kiełtyka (74 Adrian Stępień), Radosław Bugacki, Mateusz Szmydt (46 Jakub Zejglic), Radosław Stępień, Tomasz Nowotka, Damian Szuprytowski.