› sport
08:55 / 04.08.2016

Concordia rozpoczyna walkę o ligowe punkty

Concordia rozpoczyna walkę o ligowe punkty

W najbliższą sobotę piłkarze Concordii Elbląg zainaugurują III-ligowe rozgrywki w sezonie 2016/2017. Na początek pomarańczowo-czarni zmierzą się z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Po krótkiej, ale jakże intensywnej letniej przerwie III-ligowe zespoły powracają na boiska. W tym gronie jest także elbląska Concordia, która poprzednie rozgrywki zakończyła na miejscu dającym utrzymanie. Teraz, po reorganizacji III ligi, rozgrywki na tym szczeblu stają się jeszcze bardziej wymagające, ale także i atrakcyjne. Mając na uwadze zespoły jakie zobaczymy na boiskach III ligi możemy być pewni, że nadchodzący sezon będzie bardzo ciekawy.

By dobrze zaprezentować się na tle wymagających rywali zespół Concordii ma za sobą intensywny okres przygotowawczy. Łukasz Nadolny, szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych, tak ułożył przygotowania, by mieć czas na poznanie nowych zawodników i odpowiednie przygotowanie całego zespołu do rozgrywek. Dlatego też treningi rozpoczęły się już na początku lipca, a w czasie ponad miesięcznego okresu przygotowawczego Concordia rozegrała aż osiem sparingów.

I właśnie mecze kontrolne pozwoliły sztabowi trenerskiemu sprawdzić przydatność poszczególnych zawodników do gry w III lidze. Elblążanie mierzyli się zarówno z zespołami z wyższych lig, jak i drużynami teoretycznie słabszymi. Bilans Concordii to pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Pomarańczowo-czarni pokonali: Gryf Wejherowo 1:0, Jaguar Gdańsk 7:0, Victorię Bartoszyce 4:0, KS Chwaszczyno 2:1 oraz KP Starogard Gdański 3:2. Natomiast przegrali 0:1 z Olimpią Grudziądz i 1:3 z Powiślem Dzierzgoń.

W nadchodzącym sezonie w barwach Concordii kibice zobaczą kilka nowych twarzy, a także zawodników znanych już z występów w pomarańczowo-czarnych barwach. Po przerwie do elbląskiego zespołu powraca bramkarz Przemysław Matłoka, a za zdobywanie goli odpowiedzialny będzie Mateusz Szmydt, który ostatnie pół roku spędził w Huraganie Morąg. Nowe twarze pojawiły się także w liniach defensywnych, a do Concordii dołączyli dwaj obrońcy: Przemysław Kamiński z Lechii Gdańsk oraz pochodzący z Brazylii Edil da Silva.

Sporym wzmocnieniem w linii pomocy może okazać się Kamil Kuczkowski, który Olimpię zamienił na Concordię. Środek pola wzmocnili także Rafał Bujnowski z Cartusii Kartuzy, Jakub Błażewicz z Sokoła Ostróda oraz Hubert Otręba z GKS Wikielec. Być może swoją szansę gry dostanie także młody bramkarz Mariusz Stupak, który do Elbląga przybył z Polonii Pasłęk.

W nadchodzącym sezonie Concordia Elbląg swoje mecze rozgrywała będzie na stadionie miejskim przy ul. Agrykola 8. Najbliższe spotkanie z Sokołem Aleksandrów Łódzki już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, o godz. 17.00. Wstęp na wszystkie mecze Concordii jest bezpłatny.

Kadra Concordii Elbląg:

Trener: Łukasz Nadolny

Asystent trenera: Daniel Ciesielski

Kierownik drużyny: Henryk Wiśniewski

Prezes klubu: Mirosław Pelc

Bramkarze:

Przemysław Matłoka (28 lat)

Mariusz Stupak (20)

Dawid Konarski (16)

Obrońcy:

Bernard Powszuk (22)

Edil da Silva (26)

Przemysław Kamiński (20)

Sebastian Tomczuk (22)

Bartłomiej Lubiejewski (19)

Mariusz Pelc (19)

Karol Kruk (16)

Jakub Komuniewski (16) 

Pomocnicy:

Rafał Bujnowski (24)

Hubert Otręba (22)

Michał Kiełtyka (22)

Patryk Juchniewicz (16)

Kamil Kuczkowski (27)

Julian Głowacki (16)

Dawid Załucki (19)

Michał Lewandowski (22)

Patryk Burzyński (22)

Rafał Pietrewicz (22)

Napastnicy:

Martin Strach (25)

Jakub Błażewicz (24)

Mateusz Szmydt (24)

Przybyli: Rafał Bujnowski (Cartusia Kartuzy), Kamil Kuczkowski (Olimpia Elbląg), Jakub Błażewicz (Sokół Ostróda), Przemysław Matłoka (Sokół Ostróda), Mariusz Stupak (Polonia Pasłęk), Edil da Silva (Brazylia), Przemysław Kamiński (Lechia Gdańsk), Hubert Otręba (GKS Wikielec), Mateusz Szmydt (Huragan Morąg).

Odeszli: Karol Styś, Grzegorz Miecznik (obaj Grom Nowy Staw), Paweł Pelc (Pomowiec Gronowo Elbląskie), Damian Weber (Olimpia Elbląg juniorzy), Krzysztof Niburski (Olimpia Elbląg), Jean-Cloude Essomba, Jakub Szymanowski, Filip Wichman, Rafał Sominka, Kamil Wojciechowski (wszyscy szukają klubu).

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%