19:52 / 10.08.2014

Concordia wyręczyła Olimpię w derbach

Concordia Elbląg przegrała z Olimpią 0-2 w derbach Elbląga. Bramki zdobywali Kamil Graczyk oraz samobójczą Patryk Wiliński w końcówce pierwszej połowy. Obydwie bramki  wypracowali zawodnicy gospodarzy. Na pierwszy plan wyróżnia się błąd Tomiku Fujikawy, który przelobował własnego bramkarza.

To miało być łatwe spotkanie dla Olimpii i jak się okazało takie było. Tylko, że kibice zakładali, że to pretendent do awansu będzie zdecydowanie przeważał. Okazało się, że nie musiał, z racji tego, że rywal sam strzelał sobie bramki.

Zespół trenera Kei Hoshikawy był głównie nastawiony na defensywę. Na boisku w barwach tego klubu wystąpiło wielu młodych zawodników. Z doświadczonych graczy sympatycy piłki nożnej rozpoznają Michała Lepczaka, Przemysława Matłokę czy Fujikawę. Do sezonu klub jeszcze nie zgłosił Japończyków. Od pierwszych minut Olimpia przejęła inicjatywę, podając sobie piłkę. Jednak nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. W 4 minucie Anton Kołsosow nie zdołał posłać futbolówki do bramki mimo niezłego zagrania w pole karne. Groźny strzał z dystansu pokazał Radosław Stępień w 20 minucie, kiedy to piłka minęła słupek.

Concordia mądrze przesuwała obronę stawiając zaporę przed polem karnym. Wydawało się, że atak pozycyjny nie przyniesie gola dla piłkarzy trenera Adama Borosa. Wtedy to w 43 minucie Fujikawa uprzedził Matłokę i głową przelobował własnego bramkarza. Do pustej bramki trafił Graczyk. Chwilę potem dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego i Patryk Wiliński zdobywa wślizgiem samobójczą bramkę. To praktycznie ustawiło rywalizację. W drugiej części Concordia nie zagroziła bramce Kacpra Tułowieckiego. Dla Olimpii Elbląg był to udany start w III lidze.

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0-2 (0-2)

Bramki: Graczyk 43', Wiliński 44' - sam.

Żółte kartki: Lepczak, Szczepański, Iwanowski - Graczyk, Szawara

Concordia Elbląg: Matłoka – Lepczak, Wiliński, M. Pelc (90+3' Niburski), Szczepański, Bukacki, Fujikawa, Sagan, Miecznik (46' Lewandowski), Tomczuk, Wojciechowski

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Maciążek, Szawara, Kołosow (68' Kuczkowski), Graczyk, Stępień, Ressel (68' Pietrewicz), Szuprytowski, Pietroń, Iwanowski, Kowalczyk (75' Raduszko)