› sport
16:00 / 26.07.2013

Concordia zaczyna sezon meczem na wyjeździe – zapowiedź

Concordia zaczyna sezon meczem na wyjeździe – zapowiedź

fot. Tomasz Sobiech/elblag.net

Zespół, który w najbliższym sezonie poprowadzi duet trenerów Arkadiusz Matz i Bartłomiej Florek jutro rozpoczyna ligową batalię od meczu w Siedlcach z tamtejszą Pogonią. Faworytem elblążanie nie są, jednak jak zapowiada trener Matz zawodnicy tanio skóry nie sprzedadzą.

Przy Krakusa latem zaszło sporo zmian. Odeszło kilku zawodników. Nie ma w kadrze już Mateusza Bogdanowicza, który zasilił szeregi Barkasu Tolkmicko. Skończył się także okres wypożyczenia Radosława Stępnia i Jakuba Zejglicia, jednak ten drugi w klubie zostaje. Na transfer do GKS Tychy zdecydował się Szymon Sadowski. Udało się natomiast pozyskać Marcin Martynowicza. - Zawodnik ten będzie u nas grał na zasadzie darmowego wypożyczenia z Zagłębia Lubin, które chce by ten piłkarz się u nas ogrywał. Właśnie załatwiamy wszelkie dokumenty, by mógł już jutro zagrać w barwach naszego zespołu. W kadrze pozostaje także Damian Szuprytowski.

Celem dla zawodników i trenerów jest zapewnienie utrzymania w lidze na kolejny sezon. Czy to się uda? Tutaj stawiam duży znak zapytania, bowiem klubowa kadra jest bardzo młoda. Średnia wieku zespołu składającego się z 24 piłkarzy (w tym 6 juniorów) wynosi tylko 19 lat! To najniższy wynik w całej II lidze! Z pewnością tym zawodnikom będzie brakować doświadczenia, ale niewykluczone, że ich młodość, ambicja i chęć pokazania się spowoduje, że sprawią kilka niespodzianek. - Jutro chcemy dobrze wystartować w lidze. To jest podstawa. Każda zdobycz punktowa będzie dla nas bardzo cenna, a czy to będzie jeden czy trzy punkty, to i tak będziemy się cieszyć. Spróbujemy powalczyć o zwycięstwo w Siedlcach – tak o jutrzejszym meczu z Pogonią wypowiada się trener Matz, z którym dzisiaj rozmawialiśmy.

Rywale w poprzednim sezonie zajęli w II lidze 8 miejsce, tuż za elbląską Olimpią. W obu meczach między z Concordią padł bezbramkowy remis. W tym sezonie jednak faworytem, przynajmniej w jutrzejszym spotkaniu będą gracze Pogoni. Mają już za sobą dwa ważne mecze w Pucharze Polski. Najpierw w rundzie przedwstępnej wygrali na wyjeździe 3:1 z Wisłą Puławy (5 zespół II ligi w ostatnim sezonie), a następnie przegrali 1:0 z Ursusem Warszawa.

Odszedł z zespołu m.in. Paschal Ekwueme, który był wypożyczony do Olimpii Grudziądz, ale teraz zasilił szeregi Pelikana Łowicz. Zostają jednak trzej najlepsi strzelcy czyli Adrian Dziubiński, Krystian Wójcik oraz Adam Czerkas. Trzon ofensywnych zawodników został więc utrzymany. Może to zwiastować, że jutro Pogoń będzie chciała zdobyć trzy punkty.

Początek spotkania w Siedlcach o godzinie 17.00 już jutro. Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia, jeszcze w sobotni wieczór.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%