› biznes
06:45 / 20.02.2018

Coraz bliżej rewitalizacji Dolinki, nadal bez amfiteatru

Coraz bliżej  rewitalizacji Dolinki, nadal bez amfiteatru

fot. Marcin Mongiałło

Miasto ogłosiło kolejny przetarg na opracowanie studium wykonalności dla realizacji projektu: „Rewitalizacja Parków Miejskich Maksa Ashmanna w Kaliningradzie i Parku Dolinka w Elblągu”. Ilu zgłosi się chętnych dowiemy się 27 lutego podczas otwarcia ofert. 

Coraz bliżej rewitalizacji Parku Dolinka. Będzie: strefa wypoczynku z ogrodem i fontanną, boisko do siatkówki plażowej, siłownia, plac zabaw oraz wiele innych atrakcji, ale bez amfiteatru. Nie wystarczy na niego pieniędzy. Dokumentacja projektowo-kosztorysowa i koncepcja są  już gotowe - koszt wykonania wyniósł prawie 50 tys. zł.

Teraz czas na studium wykonalności. Ukazało się ogłoszenie o zamówieniu opracowania dokumentu dla realizacji projektu: „Rewitalizacja Parków Miejskich Maksa Ashmanna w Kaliningradzie i Parku Dolinka w Elblągu”:  

planowanego do dofinansowania w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Rosja 2014-2020, Cel Tematyczny Dziedzictwo - Priorytet 1. Współpraca w zakresie zachowaniai transgranicznego rozwoju dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego. Niniejsze studium wykonalności należy opracować dla Partnera polskiego i Partnera rosyjskiego w języku polskim. Streszczenie studium wykonalności zawierające główne  elementy i ustalenia studium, należy opracować w języku angielskim oraz polskim.   

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 lutego i, tego dnia planowane jest otwarcie ofert. Dowiemy się ile miasto przeznaczy na tę inwestycję, a ile zaoferują się firmy, o ile się zgłoszą. To jest drugi przetarg, pierwszy został unieważniony. Przy wyborze oferty kryteria będą następujące: cena – 50%, doświadczenie (liczba rekomendacji) – 50% 

Założenia do zagospodarowania Parku Dolinka w Elblągu” obejmują:

1. strefę tzw. kwietnika (poprzez utworzenie miejsca wypoczynku z fontanną, pełne zieleni, różnorodnych roślin i kwiatów oraz utworzenie ogrodu społecznego),
2. strefę seniora (miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku seniorów, w tym np. wiata taneczna),
3. strefę sportu i rekreacji (poprzez budowę m.in. boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga, siłowni zewnętrznej),
4. strefę placu zabaw (z uwzględnieniem urządzeń zabawowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych), strefę letniego toru saneczkowego.

Niestety amfiteatru  nie ujęto w planach. 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%