› policja
11:08 / 30.11.2012

Coraz gorsze warunki na drogach. Tylko wczoraj w Elblągu było 14 kolizji

Coraz gorsze warunki na drogach. Tylko wczoraj w Elblągu było 14 kolizji

fot. elblag.net

Mokro, ślisko i więcej niż zwykle kolizji, tak w skrócie można opisać sytuację panującą na drogach. Elbląska Policja odnotowała wczoraj aż 14 kolizji.

- Zdradliwa aura oraz brak ostrożności i niedostosowanie prędkości jazdy do panujących na drodze warunków to najczęstsze powody zdarzeń drogowych – wylicza Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Elbląscy policjanci apelują do kierowców, aby wsiadając do auta pamiętać o wydłużonej drodze hamowania, ograniczać prędkość i zachować ostrożność.

Tylko wczoraj funkcjonariusze drogówki interweniowali 14 razy na miejscu kolizji. W przeciągu tygodnia na ulicach Elbląga doszło do 3 potrąceń pieszych. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce wczoraj o godzinie 16.15 na ulicy Browarnej w Elblągu. Tam na oznakowanym przejściu kierowca osobowej toyoty potrącił 58-letniego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Kierujący prawdopodobnie nie zauważył pieszego.

Policjanci z elbląskiej drogówki apelują do kierowców o zachowanie ostrożności szczególnie teraz, gdy szybciej zapada zmrok i jest mokra nawierzchnia. Kierujących prosimy o większą ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach przejść dla pieszych szczególnie tych, gdzie nie ma świateł. Pamiętajmy także aby ułatwić pieszym przejście przez jezdnię, szczególnie osobom starszym, które nie są już tak sprawne i często mają problemy z poruszaniem się. Bądźmy wyjątkowo ostrożni podczas cofania pojazdu, szczególnie kiedy w pobliżu znajdują się dzieci, których możemy nie widzieć w lusterku wstecznym. Pamiętajmy, że pieszy widoczny na drodze oraz bezpieczna prędkość kierującego to mniej wypadków i ludzkich tragedii.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%