› inwestycje komercyjne
14:30 / 06.09.2012

Coraz mniej osiedli mieszkaniowych

Coraz mniej osiedli mieszkaniowych

fot. Konrad Kosacz

Dane GUS wskazują, że powstaje coraz mniej osiedli mieszkaniowych. Z jednej strony jest to wynik wprowadzenia ustawy deweloperskiej, która nałożyła nowe wymogi formalne na firmy budowlane, uprawniające do otrzymania pozwolenia na rozpoczęcie sprzedaży. Z drugiej zaś, na rynku zostały tylko te firmy, które poradziły sobie z kryzysem gospodarczym.

Zdaniem przedstawicieli stołecznego dewelopera Neocity, mniejsza liczba nowych projektów świadczy o tym, że rynek został zgodnie z podstawowymi zasadami ekonomii oczyszczony z podmiotów, które nie sprostały okresowi bessy. Nowe osiedla są więc swojego rodzaju wizytówką najlepszych deweloperów.

- Okres stagnacji na rynku budownictwa mieszkaniowego zmierza ku końcowi. Obecnie jednak tylko najlepsi deweloperzy mogą pozwolić sobie na realizowanie nowych osiedli. Wiele firm boryka się wciąż z niedokończonymi inwestycjami lub niesprzedanymi lokalami. Takie firmy z pewnością nie podejmą się planowania kolejnych projektów – komentuje Dror Dory Kerem, Dyrektor Zarządzający Neocity.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%