15:56 / 24.11.2015

Coraz potężniejszy gmach Sądu zaczyna górować nad Elblągiem

Coraz potężniejszy gmach Sądu zaczyna górować nad Elblągiem

fot. Bartłomiej Ryś

Po raz kolejny odwiedziliśmy budowę wielopiętrowego budynku Sądu Okręgowego w Elblągu. Bryła budynku już stoi i „góruje” nad miastem. Całość okryta jest rusztowaniem, a prace trwają zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Zgodnie z przewidywaniami, nowa inwestycja „przykryła” wszystkie inne budynki.

Budynek będzie skrywać w sobie wszystkie wydziały (prócz karnego), które na dzień dzisiejszy są rozlokowane w trzech różnych miejscach. Zakres umowy obejmuje przede wszystkim realizację prac związanych z budową obiektu sądu wraz z instalacjami, przyłączami oraz infrastrukturą techniczną.

Nowy budynek ma mieć powierzchnię 8,8 tys. metrów kwadratowych, sprawy będą się toczyć w 18 salach w sądzie rejonowym oraz 11 w sądzie okręgowym. Będzie też pomieszczenie dla osób konwojowanych przez policję z aresztów śledczych. W 10-piętrowym budynku zainstalowane zostaną 3 windy, w tym dwie dla petentów. Nowością będą wydzielone strefy dla pracowników i sędziów, niedostępne dla osób z zewnątrz. Budowa sądu ma trwać 48 miesięcy.

Już wkrótce, specjalnie dla naszych Czytelników, zaprezentujemy zdjęcia z wnętrza nowego budynku.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 23