› bieżące
08:00 / 20.10.2014

Coraz szersze horyzonty studentów PWSZ w Elblągu

 Coraz szersze horyzonty studentów PWSZ w Elblągu

fot. nadesłane

W ramach europejskiego Programu ERASMUS Plus studenci Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego oraz Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu będą mogli studiować również we Włoszech lub Turcji, gdzie będą mieli okazję podnieść poziom znajomości języków obcych, poznać odmienne kultury i obyczaje, poznać inne metody nauczania oraz poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenia.

Na początku października br. prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk - Rektor PWSZ w Elblągu podpisał umowy z Recep Tayyip Erdogan Universitesi w Turcji oraz Università degli Studi di Foggia we Włoszech.

Università degli Studi di Foggia to młoda dynamicznie rozwijająca się włoska uczelnia. Uczelnia obejmuje 6 wydziałów: Nauki o rolnictwie , żywności i środowisku; Ekonomiczny; Prawa; Humanistyczny; Literatury, dziedzictwa kulturowego, nauk edukacyjnych.

Recep Tayyip Erdogan Universitesi kształci studentów na trzech poziomach: licencjackim, magisterskim oraz doktoranckim. Uczelnia obejmuje miedzy innymi: 11 wydziałów, 3 instytuty, 7 szkół, 7 szkół zawodowych, 6 departamentów zrzeszonych w Biurze Rektora, 6 ośrodków badań. Uniwersytet znajduje się w miejscowości Rize – mieście zbudowanym wokół małej zatoczki na wybrzeżu Morza Czarnego, na wąskim pasie między morzem a górami. Elbląska PWSZ może się poszczycić realną współpracą z partnerami międzynarodowymi. Władze cenią sobie współpracę międzynarodową, dlatego w podejmowanych działaniach kładą szczególny nacisk na podtrzymywanie istniejących kontaktów zagranicznych i pozyskiwanie nowych relacji z partnerami zagranicznymi.

Obecnie w ramach Programu Erasmus Plus PWSZ w Elblągu posiada łącznie 19 umów. Dzięki programowi Erasmus studenci mogą wyjeżdżać do Czech, Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Macedonii, Chorwacji, Włoch, na Słowację, Węgry i Łotwę.

Wymiana studentów w programie Erasmus Plus obejmuje zarówno wyjazdy stypendystów do zagranicznych uczelni, jak i przyjmowanie na swojej uczelni studentów pochodzących z tychże uczelni. W bieżącym roku akademickim w PWSZ w Elblągu gości 3 studentów z Pamukkale University w Turcji i 5 studentów z Universidad de Oviedo w Hiszpanii. Uczęszczają oni na zajęcia prowadzone w Instytucie Politechnicznym oraz Instytucie Pedagogiczno-Językowym.

- Jestem mile zaskoczony polską gościnnością i pięknym krajobrazem – mówi Pablo Camporro z Hiszpanii – zajęcia prowadzone w PWSZ w Elblągu są na wysokim poziomie a studenci bardzo życzliwi i pomocni. Jest mała bariera językowa w sklepach, ale na szczęście i tu jakoś sobie radzimy.
 

PWSZ Elbląg

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%