› bieżące
11:40 / 09.01.2018

Coraz więcej śniegu na Górze Chrobrego. Kiedy w Elblągu pojeździmy na nartach? (+ zdjęcia)

Coraz więcej śniegu na Górze Chrobrego. Kiedy w Elblągu pojeździmy na nartach? (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj i wczoraj w nocy (z 8 na 9 i z 7 na 8 stycznia) pracownicy Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego naśnieżali stok narciarski na Górze Chrobrego. Kiedy nastąpi jego otwarcie? Wszystko zależy od pogody, która jest kapryśnia. Nie dość, że pod znakiem zapytania stoi minusowa temperatura, to sprawy nie ułatwia wigotność powietrza, która od kilkunastu godzin utrzymuje sie na bardzo wysokim poziomie. 

Armatki na Górze Chrobrego pracują głównie w nocy, gdy temperatura jest najniższa. Pokrywa śniegu jest już całkiem przyzwoita, ale warunki atmosferyczne w dalszym ciągu nie sprzyjają otwarciu stoku. Kiedy zatem będziemy mogli pojeździć na nartach – to pytanie zadaliśmy Elżbiecie Junkier, menadżerce obiektu sportowo-rekreacyjnego Góra Chrobrego.

Wszystko zależy od pogody, która jest kapryśna. Naszym działaniom nie sprzyja również wilgotność, która jest bardzo wysoka. Możemy niemal z pewnością powiedzieć, że w najbliższy weekend stok nie zostanie jeszcze udostępniony miłośnikom białego szaleństwa. Wszystko wskazuje na to, że zima przyjdzie, podobnie jak w poprzednich latach. Może jeszcze w styczniu, może w lutym, ale przyjdzie. Z mojego doświadczenia wynika, że co roku przez co najmniej 3 – 4 tygodnie stok jest czynny.  

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 15