› bieżące
12:47 / 21.03.2017

Cudzoziemcy nielegalnie na budowach, także w Elblągu

Cudzoziemcy nielegalnie na budowach, także w Elblągu

fot. MOSG

Dziewięciu nielegalnie pracujących na budowach cudzoziemców ujawnili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Dwaj kolejni przebywali w Polsce wbrew przepisom.

W wyniku przeprowadzonych kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców funkcjonariusze stwierdzili, że nielegalną pracę świadczyło sześciu obywateli Ukrainy, którzy byli robotnikami na budowie w powiecie kamieńskim (woj. zachodniopomorskie) i trzech Białorusinów - spawaczy na budowie w Elblągu. Cudzoziemcy zostali zatrudnieni bez wymaganych zezwoleń na pracę lub oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. Wszystkim 16 marca wystawiono decyzje nakazujące opuszczenie Polski i zakazujące przez rok ponownego wjazdu. Wobec pracodawców skierowane zostaną do sądów wnioski o ukaranie.

Kolejnemu obywatelowi Ukrainy 15 marca komendant szczecińskiej Straży Granicznej wydał decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski i rocznym zakazie wjazdu. Mężczyzna miał prowadzić działalność kulturalną, a w rzeczywistości cel jego pobytu w Polsce był inny.

Przymusowo Polskę opuścić musiał Ukrainiec zatrzymany 14 marca przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Ustce. Cudzoziemiec nie zastosował się do wydanej wcześniej decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia Polski.

MOSG

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%