› bieżące
09:35 / 21.09.2013

Ćwiczenia fizyczne pod gołym niebem możliwe jeszcze przed zimą

Ćwiczenia fizyczne pod gołym niebem możliwe jeszcze przed zimą

fot. Konrad Kosacz

Zakończony został konkurs na wybór wykonawcy kolejnej inwestycji z Budżetu Obywatelskiego. Miasto przez niecały miesiąc przyjmowało oferty na zagospodarowanie tego miejsca. Wpłynęła tylko jedna oferta, autorstwa firmy z województwa kujawsko-pomorskiego. Urząd Miejski przystał na złożoną propozycję, co skutkuje tym, że jeszcze przed zimą mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności tego miejsca.

Projekt na utworzenie parku dla osób starszych i siłowni "pod chmurką" pojawił się w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego czyli w zeszłym roku. Autorem pierwszego pomysłu był Jerzy Wilk z małżonką, a drugiego Wojciech Klarkowski. Z obu tych miejsc będzie mógł skorzystać tak naprawdę każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Swój wolny czas będą tu mogli spędzać emeryci, rodziny z dziećmi, jak również miłośnicy sportów siłowych. Zamontowany sprzęt będzie bardzo łatwy w obsłudze, bezpieczny i całkowicie za darmo przez całą dobę.

Obie części zamówienia zrealizuje firma PPUH "ZAMA" Maciej Zagórski z Torunia. Plac dla seniorów kosztować będzie 21 525 zł, a siłownia na powietrzu 29 643 zł. Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z szachownicy, biegacza, trzykołowego tai-chi czy surfera. Młodsi na siłowni skorzystają m.in. z ławeczki do wyciskania, wyciągu górnego, orbitreka, jeźdźca czy wioślarza. Każde urządzenie będzie wyposażone w instrukcję obsługi.

Od momentu udzielenia zamówienia toruńska firma będzie miała miesiąc na realizację inwestycji. Miejmy nadzieję, że zmieści się w terminie, co będzie ważne dla mieszkańców, którzy mogliby jeszcze przed zimą "posmakować" nowego miejsca.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Siłownia pod chmurką i park dla osób starszych już gotowe (foto)

21.10.2013 komentarzy 5

Dokładnie tydzień temu zakończono przyjmowanie głosów na poszczególne propozycje mieszkańców w II edycji projektu pod nazwą Budżet...