› policja
14:37 / 18.04.2017

Cyberprzemoc i inne spotkania edukacyjne

Cyberprzemoc i inne spotkania edukacyjne

Policjanci z prewencji kryminalnej tylko przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia przeprowadzili w szkołach 26 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Ale nie tylko uczniowie byli odbiorcami policyjnej a właściwie prewencyjnej edukacji.

W 26 spotkaniach prewencyjno-edukacyjnych, łącznie udział wzięło 813 osób, z czego 490 to uczniowie, 56 to nauczyciele a 201 to rodzice. Edukacja i profilaktyka realizowana jest przez policjantów wielotorowo.

- Potrzebne są spotkania z uczniami ale chcemy docierać również do ich rodziców – mówi nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Zupełnie inna grupa to nauczyciele i wychowawcy. Podczas spotkań mówimy o sygnałach, na które należy zwrócić uwagę, bo te z kolei mogą mówić o różnych występujących zagrożeniach.

20 z powyższych spotkań dotyczyło zagrożeń związanych z cyberprzemocą z szeroko pojętej „sieci” oraz elektronicznych systemów komunikacji internetowej. Policjanci tłumaczyli co należy robić by nie stać się ofiarą cyberprzemocy a także jak reagować na tego typu przestępstwo gdy już ono zaistnieje.

Ponadto policjanci z prewencji kryminalnej na spotkaniu z 67 seniorami po raz kolejny omówili tematykę związaną z oszustwami metodą na tzw. wnuczka.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%