› bieżące
13:00 / 21.05.2015

Cyberprzemoc – jak jej się przeciwstawić?

Cyberprzemoc – jak jej się przeciwstawić?

fot. Nadesłane

To hasło profilaktycznych spotkań, które odbywają się w elbląskich gimnazjach z udziałem policji ale także hasło konkursu form teatralnych,  którego rozstrzygniecie zaplanowano na 3 czerwca tego roku.

I właśnie o formę teatralną chodzi. Spotkania dotyczące cyberprzemocy prowadzi z młodzieżą policjant z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń nadkom. Marek Cieślak – to rozmowa, dyskusja na temat sytuacji, które mogą zdarzyć się w szkole, ale i w internecie.

- Chcemy uzmysłowić tym młodym ludziom jakie konsekwencje może mieć „dokuczanie” innej osobie w sieci za pomocą takich narzędzi jak internet czy portale społecznościowe – mówi Marek Cieślak. – Co może się stać, gdy przekroczy się pewną granicę.

Tu aby zobrazować realne sytuacje przyszli z pomocą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Podczas spotkań odgrywają oni scenki, które mogą przydarzyć się w rzeczywistości. Wśród nich jest opowieść o dziewczynie, której dokuczano z powodu otyłości, o przerobieniu i wykorzystaniu zamieszczonego w internecie zdjęcia młodej dziewczyny a także o zawieraniu internetowych znajomościach.

- Odegranie takiej scenki poprzedza dyskusje, która później prowadzimy na temat tego co widzieli gimnazjaliści – dodaje Cieślak. – Łatwiej jest wtedy wydobyć emocje jakie towarzyszą tym młodym ludziom i uzmysłowić czym mogą zakończyć się głupie żarty.

Prezentowane spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 3. A już 3 czerwca tego rodzaju małe formy teatralne zostaną odegrane przez uczniów gimnazjów, którzy wezmą udział w konkursie „Cyberprzemoc jak jej się przeciwstawić”. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga a wśród nagród ufundowanych przez Departament Edukacji Sportu i Turystyki znalazły się m.in. laptop, rzutnik oraz tablety. Udział w konkursie zapowiedziało do tej pory 5 elbląskich gimnazjów.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%