09:15 / 26.04.2017

Czarna Kobra zwycięzcą Nati Basket Ligi

Zakończyły się koszykarskie rozgrywki organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcą Nati Basket Ligi w sezonie 2016/2017 została Czarna Kobra, która w finale dwukrotnie pokonała ekipę ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano.

Po ośmiu miesiącach rywalizacji, emocjonujących spotkań oraz zaciętej walki na boisku poznaliśmy koszykarskiego mistrza Elbląga Nati Basket Ligi. Po rundzie zasadniczej osiem najlepszych zespołów przystąpiło do rywalizacji w fazie play off. Na tym etapie rozgrywek najlepiej poradziły sobie ekipy Czarna Kobra i ER-DJE_TJE Wadliwe Kolano, które spotkały się w wielkim finale. W obu meczach górą okazali się koszykarze Czarnej Kobry i to oni zostali amatorskimi mistrzami Elbląga w sezonie 2016/2017. Turniej finałowy, rozegrany w sali sportowej SP 12 uświetnił występ Formacji Tańca Nowoczesnego Destination prowadzona przez Milenę Kucharczyk.

Nim jednak kibice obejrzeli finał, rozegrane zostało drugie spotkanie o brązowe medale w którym Amatorzy zmierzyły się z zespołem Obrońcy Tytułu ABCD. W pierwszym meczu obu drużyn lepsi okazali się Obrońcy Tytułu ABCD zwyciężając 68:56. Także w rewanżu górą byli Obrońcy Tytułu, choć tym razem wygrana była nieco mniejsza. Amatorzy, by myśleć o brązowych medalach musieli odrobić dwunastopunktową stratę z pierwszego meczu. Zadanie trudne, ale jak najbardziej realne do wykonania. Tyle, że rywale wcale tego zadania ułatwiać nie zamierzali. Pierwsza dość wyrównana kwarta zakończyła się wygraną ABCD 21:16. Jeszcze więcej emocji kibice oglądali w kwarcie drugiej, zremisowanej 18:18. Cień szansy na wygraną Amatorzy mieli po kwarcie trzeciej, wygranej 17:14, ale w ostatniej fazie meczu ABCD znów powróciło na właściwe tory. Cały mecz wygrało 67:57 i mogło cieszyć się z wywalczenia brązowych medali.

Walka o trzecie miejsce była jedynie wstępem do „dania głównego” jakim tego dnia miał być finał pomiędzy Czarną Kobrą, a ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano. I faktycznie obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, w którym nie brakowało emocji i walki na tablicach. I choć ER-DJE-TJE miało dwunastopunktową stratę do odrobienia z pierwszego meczu, to przez dwie pierwsze kwarty starało się dotrzymać kroku rywalom. Sytuacja diametralnie zmieniała się w kwarcie trzecie, którą Czarna Kobra wygrała 13:8. W tym momencie stało się jasne, że rywale w ostatnich dziesięciu minutach nie będą w stanie odrobić tak dużej straty. Ostatnie kwarta zakończyła się remisem 19:19, a cały mecz zwycięstwem Czarnej Kobry 48:39.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek Nati Basket Ligi i wręczenie nagród, których dokonali Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Przemysław Zamojski, zawodnik mistrza Polski Stelmetu Zielona Góra. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary oraz medale. Dodatkowo, sponsor tytularny rozgrywek, firma Nati - producent opakowań, ufundowała bony upominkowe dla trzech najlepszych zespołów. Zwycięzcy ligi otrzymali bon o wartości 900 zł, za drugie miejsce wręczono bon w kwocie 600 zł, a zespół który zajął miejsce trzecie otrzymał bon o wartości 300 zł. Statuetki oraz bony o wartości 100 zł otrzymali także najlepiej punktujący zawodnicy zakończonego właśnie sezonu. Najlepszym strzelcem ligi, na podstawie statystyk z rundy zasadniczej, po raz siódmy został Radosław Prusak z zespołu Normal Crew, który zdobył łącznie 465 pkt., natomiast najlepiej rzucającym graczem za trzy punkty został Piotr Prokurat z zespołu Czarna Kobra. Na kolejny sezon Nati Basket Ligi organizatorzy zapraszają miłośników koszykówki we wrześniu. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.

Skład zwycięskiej drużyny Czarna Kobra:

Grzegorz Czarnul, Dawid Domaszewicz, Paweł Budziński, Mateusz Mierzejewski, Piotr Prokurat, Mateusz Iwański, Jarosław Jakubów, Jarosław Szymanowski.

Mecze finałowe:

Czarna Kobra - ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano 57:45

ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano - Czarna Kobra 39:48

ER-DJE-TJE: Aleksander Klonowski 12 pkt. (1x3), Bartosz Zbaraszewski 5 (1x3), Adam Bogorodź 2, Krzysztof Bałdyga 2, Marcin Krakowski 10, Daniel Korwel, Przemysław Raczkowski 8, Dominik Karpiński, Tomasz Rutkowski.

Czarna Kobra: Grzegorz Czarnul 8, Jarosław Jakubów 6 (2x3), Jarosław Szymanowski 6, Piotr Prokurat 10, Mateusz Iwański 9 (1x3), Dawid Domaszewicz 2, Paweł Budziński 2, Mateusz Mierzejewski 5 (1x3).

o 3 miejsce:

Amatorzy - Obrońcy Tytułu ABCD 56:68

Obrońcy Tytułu ABCD - Amatorzy 67:57

Obrońcy Tytułu ABCD: Oskar Kamiński 10 pkt., Rafał Kępka, Dariusz Lipowski 9 (1x3), Patryk Oszmaniec 6 (2x3), Sebastian Gliński 12, Mateusz Giebień 18 (1x3), Rafał Brzozowski 12 (1x3).

Amatorzy: Michał Kowalski 16 (3x3), Kacper Szuszkiewicz 12 (2x3), Tomasz Drobniewski 6, Karol Kopycki 19 (1x3), Robert Danielewicz 2, Łukasz Korzeniewski, Łukasz Lubiejewski 2.