› bieżące
09:00 / 04.03.2015

Czas ochotników

Czas ochotników

fot. Nadesłane

Od 1 marca, każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony, może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia.

Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób w wieku 18 - 50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych w wieku 18 - 60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.

Możliwe będą trzy ścieżki postępowania:
•    w przypadku, gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia w wieku 18 - 50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawczej;
•    w przypadku, gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), komenda skieruje go do odbycia szkolenia w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce;
•    w przypadku, gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), WKU nada mu taki przydział i skieruje do odbycia szkolenia w ramach ćwiczeń rezerwy zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania wojskowych komend uzupełnień   w celu składania stosownych deklaracji.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu, w ramach akcji „Czas Ochotników”,  w dniach 4. 03. 2015 do 12. 03. 2015 roku, przyjmować będzie zgłoszenia zainteresowanych osób w godz. 7. 30 – 18. 00. W wypadku dużego zainteresowania akcją, czas pracy WKU  zostanie przedłużony, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

To jest Wasz czas – czas ochotników.

 

mjr Zbigniew Tuszyński

Rzecznik Prasowy 16 PDZ

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%