› bieżące
11:59 / 08.06.2013

Czekać, czy iść przez drugi most? Trwają testy kładek na Rzece Elbląg

Czekać, czy iść przez drugi most? Trwają testy kładek na Rzece Elbląg

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Oficjalne zakończenie budowy mostów zbliża się dużymi krokami. Niewątpliwie takie kładki to dla mieszkańców Elbląga coś zupełnie nowego. Czy wiemy jak zachować się, kiedy most otwiera / zamyka się? Jak interpretować sygnalizację świetlną?

Za jakiś czas nowe kładki będą dla nas znane, i przestaną wzbudzać wątpliwości. Póki co, prace budowlane trwają, a mosty trzeba otwierać żeby sprawdzić, czy wszystko działa jak należy. Osoby, które codziennie przechodzą na drugą stronę rzeki, borykają się z dylematem: który most będzie dziś otwarty dla pieszych? Czasem jednak zdarza się, że wybieramy źle. Wówczas na myśl przychodzi kolejne pytanie: Czy czekać, kiedy świeci się czerwone światło?

- Rozpoczęcie procedury odbioru mostów przewidziane jest na 14 czerwca – mówi Andrzej Piotrowski, kierownik budowy. - Obecnie trwają jeszcze testy, które powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu – dodaje. 

Wkrótce budowa zostanie zakończona, a ruch pomiędzy Starym Miastem a Zawodziem wróci do normalności. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. 

- Za otwieranie i zamykanie kładek odpowiada jeden, zintegrowany system. Obecnie, kiedy trafimy na czerwone światło, a most będzie podniesiony, warto skierować się w stronę drugiego przejścia. Taka sytuacja potrwa tylko do końca testów - tłumaczy kierownik.

Wynika z tego, że dopóki budowa nie zostanie zakończona, nie możemy mieć pewności, że za chwilę kładka zostanie opuszczona. Łatwiej będzie zatem pokonać rzekę dłuższą drogą. 

8
1
oceń tekst 9 głosów 89%