Czemu służy laserowe obkurczanie pochwy?
Obecnie medycyna estetyczna coraz częściej rezygnuje ze skalpela na rzecz zabiegów mniej inwazyjnych, a przy tym równie skutecznych. Jeszcze do niedawna w ginekologii estetycznej satysfakcjonujące rezultaty we wszelkich zabiegach związanych z rekonstrukcją pochwy dawała jedynie operacja. Tymczasem laserowe obkurczanie pochwy również pozwala przywrócić jej dawną funkcjonalność i sprawić, że kobieta może cieszyć się pełnią intymnego piękna!
Kto powinien zdecydować się na laserowe obkurczanie pochwy?
Laserowe obkurczanie pochwy to zabieg przeznaczony dla tych kobiet, które cierpią z powodu dolegliwości związanych ze zbytnią luźnością pochwy. Warto dodać, iż tego rodzaju problemy mogą dotyczyć zarówno pacjentek bardzo młodych, jak i tych w dojrzałym wieku. W pierwszym przypadku tkanki pochwy zostają rozciągnięte w trakcie porodu (dotyczy to zwłaszcza porodów szczególnie trudnych) i niekiedy mogą one nie wrócić do poprzedniego stanu (organizm kobiety nie zawsze „radzi sobie” z ich regeneracją). Z kolei u pań w okresie menopauzy pochwa wiotczeje samoistnie i traci dawną jędrność, co może mieć wpływ na jej funkcjonalność – wyjaśniają ginekolodzy - specjaliści z Klinik Ziemlewski.
Laserowe obkurczanie pochwy pomoże także pacjentkom, które narzekają na jakość swoich relacji intymnych, bądź też cierpią z powodu problemów związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Wskazaniem do zabiegu jest również zupełny brak satysfakcji z kontaktów seksualnych.
Jak wygląda laserowe obkurczanie pochwy?
W Klinkach Ziemlewski do obkurczania pochwy wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona lub laser Mona Lisa Touch™, który oddziałuje na ściany pochwy.
W trakcie zabiegu znajdujący się w tkankach u wejścia pochwy kolagen zostaje podgrzany, dzięki czemu jego włókna ulegają skurczeniu. Tego rodzaju fototermiczne i nieablacyjne działanie lasera sprawia, że pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej napięta. Laserowe obkurczanie pochwy jest praktycznie bezbolesne i trwa około 20 minut.
Zabieg ten jest w 100% bezpieczny, nie niesie za sobą ryzyka powikłań, nie wymaga również pozostania w Klinice Ziemlewski. Zaraz po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności. Jedynym ograniczeniem jest zakaz dźwigania ciężarów i zażywania gorących kąpieli przez pierwszy tydzień po zabiegu. Wskazane jest również powstrzymanie się od aktywności seksualnej przez miesiąc – radzą specjaliści z Kliniki Ziemlewski.
Co daje laserowe obkurczanie pochwy?
Laserowe obkurczanie pochwy poprawia jej kondycję i niweluje zbytnią elastyczność pochwy spowodowaną licznymi porodami lub okresem menopauzy. Zabieg ten zapobiega również pojawieniu się problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Do płynących z niego korzyści należy ponadto zaliczyć poprawę samopoczucia pacjentki i wzrost satysfakcji z kontaktów intymnych – twierdzą lekarze z Kliniki Ziemlewski. Kobiety, które poddały się temu zabiegowi do najważniejszych jego zalet zaliczają:
-bezinwazyjność,
-bezbolesność,
-brak powikłań i okresu rekonwalescencji,
-zwiększenie napięcia tkanek,
-intensyfikację doznań płynących z kontaktów seksualnych,
-większy komfort w trakcie stosunku.
Kiedy zabieg nie może zostać wykonany?
Przeciwwskazaniem jest aktywna menstruacja, ciąża oraz jakiekolwiek infekcje okolic intymnych (po zakończeniu miesiączki czy wyleczeniu infekcji można poddać się zabiegowi). Ze względu na fakt, iż zabieg przeprowadzany jest za pomocą lasera nie mogą poddać mu się pacjentki przyjmujące leki wrażliwe na promieniowanie. Na laserowe obkurczanie pochwy nie mogą również zdecydować się kobiety chorujące na cukrzycę czy cierpiące na choroby nowotworowe.
Po ilu zabiegach zobaczę efekty?
Efekt laserowego obkurczania pochwy widoczny jest miesiąc po zabiegu. Liczba przeprowadzonych zabiegów zależna jest od wieku pacjentki i stopnia rozciągnięcia tkanek. W większości przypadków dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów wystarczające okazuje się wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg laserowego obkurczania pochwy można po miesiącu powtórzyć.
U młodych mam efekt zabiegu może utrzymywać się aż do następnego porodu (nie jest jednak powiedziane, iż w jego trakcie musi dojść do ponownego nadmiernego rozciągnięcia tkanek), u kobiet w okresie menopauzy jego podtrzymanie możliwe jest dzięki stosowaniu hormonalnej terapii zastępczej.
Jak będę czuć się po zabiegu?
Jednym skutkiem ubocznym laserowego obkurczania pochwy może być wystąpienie przesięku surowiczego. W takim przypadku zaleca się stosowanie wkładek higienicznych aż do momentu ustąpienia dolegliwości. Można również zaobserwować lekkie zaczerwienienie w okolicy poddawanej zabiegowi, znika ono jednak samoistnie po 1-2 dniach.
Chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym obkurczaniu pochwy? Skontaktuj się z nami i poznaj przepis na piękną intymność!
Artykuł napisany we współpracy z: http://klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna