› bieżące
10:53 / 12.12.2013

Czerwonokrzyska gwiazdka – Ty też możesz pomóc

Czerwonokrzyska gwiazdka – Ty też możesz pomóc

fot. pck.pl

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, kiedy, poza organizacją własnych świąt, staramy się także pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Również Polski Czerwony Krzyż w grudniu organizuje akcję "Czerwonokrzyska gwiazdka". Jest to ogólnopolska akcja pomocy świątecznej. - W tej chwili zbieramy środki finansowe – informuje Ewa Mikołajewska z elbląskiej placówki PCK. - Zbieramy także żywność za pośrednictwem szkolnych kół.

Świąteczną pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża kierowana jest do najuboższych i opuszczonych, do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnie wychowujących dzieci, a także do bezrobotnych, bezdomnych i chorych. Pomoc przekazywana jest również do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK.

Jak informuje strona PCK, pomoc dla potrzebujących w ramach "Czerwonokrzyskiej gwiazdki" to najczęściej: - wydawanie paczek z żywnością, owocami, środkami czystości, odzieżą, słodyczami i zabawkami - organizacja spotkań opłatkowych i wieczerzy wigilijnych - wizyty u osób chorych, starszych i samotnych - organizacja spotkań mikołajkowych dla najmłodszych

- 18 grudnia wydajemy paczki w oparciu o listę, którą otrzymaliśmy z Ośrodka Pomocy Społecznej - wyjaśnia Ewa Mikołajewska. - Zamierzamy zrobić około 200 paczek, głównie z żywnością, a tam, gdzie są dzieci, to również z zabawkami.

Robiąc świąteczne porządki, w pokojach swoich dzieci, warto jest zabawki, którymi nie bawią się już nasze pociechy wyczyścić i zanieść do PCK. Z pewnością sprawią one dużo radości innym dzieciom.

Elbląska placówka Polskiego Czerwonego Krzyża mieści się przy placu Słowiańskim 13-14.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%