› bieżące
19:02 / 23.12.2013

„Czternastka” z przedstawieniem jasełkowym w Przedszkolu nr 18 i Domu Pomocy Społecznej

 „Czternastka” z przedstawieniem jasełkowym w Przedszkolu nr 18 i Domu Pomocy Społecznej

fot. nadesłane

18 grudnia 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 przedstawili jasełka w Przedszkolu nr 18, a 19 grudnia udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Toruńskiej, by umilić czas przed świętami ludziom chorym i starszym.

Po wspólnym kolędowaniu wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunkami wręczyli podopiecznym DPS wykonane przez siebie upominki. 20 grudnia 2013r. nasi uczniowie i zaproszeni goście mogli się przekonać, że okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. W ten właśnie dzień w SP nr 14 młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem.

Swoją obecnością zaszczycili nas: dyrektor PPP nr 2 w Elblągu pani Joanna Żbikowska, kierownik MOPS-u- pani Krystyna Paterek, komisarz Marek Cieślak z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, dzielnicowy- mł. asp. Jarosław Wojtowicz, przewodniczący Rady Rodziców- pan Dariusz Baranowski, psycholog PPP nr 2 w Elblągu- pani Barbara Jagielska, przyjaciel szkoły- pan Marian Jarmuszewski oraz pracownik socjalny- pani Anna Wnuk. Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły zawsze wprowadzały i wprowadzają zarówno widzów, jak i aktorów w tajemniczy nastrój świąt. Tak też stało się i tym razem.

Dzięki pani Bernardzie Cempie, opiekunce młodych artystów, dzieciom udało się ukazać związek z czasami współczesnymi. Dopełnieniem całości była piękna scenografia i kolorowe stroje. Docenili to wszyscy widzowie, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami, szczerym uśmiechem, łzami wzruszenia i radości. Warto uczyć dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość. Bo, jak ktoś kiedyś powiedział, miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli.

Rzecznik prasowy SP 14

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%