› bieżące
11:42 / 15.09.2014

Cztery medale i 9. miejsce w klasyfikacji medalowej dla elbląskich kajakarzy

12-14 września br w Opolu na rzece Odrze odbyły się XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Kajakarze z ZKS „Olimpia” pojechali w składzie 10 osobowym – reprezentowaliśmy Elbląg w kategoriach młodzików, juniorów i weteranów.

Juniorki na dystansie 17,7 km w składzie Marceliny Kreczman i Marty Witkowskiej zdobyły brązowy medal. Zawodniczki zmagały się przez 1:34:55, a do srebrnego medalu zabrakło im zaledwie 26 sekund.

Na podium stanęli również weterani: Mirosław Kreczman po ponad godzinnej walce na dystansie 14,5 km z trzema przenoskami w sprinterskim tempie ukończył wyścig na trzecim miejscu.

W kategorii kobiet tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Iwona Kreczman, która pokonała Agnieszkę Banaś o jedną sekundę – zawodniczki pokonały dystans 11,2 km z dwoma przenoskami.

Dzięki wyżej wymienionym zawodnikom ZKS „Olimpia” uplasowała się na 9 pozycji wspólnie z AZS AWF Poznań w klasyfikacji medalowej w Polsce.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.