› bieżące
12:46 / 02.08.2019

Cztery rodzaje mebli, które zmieścisz w przedpokoju!

Cztery rodzaje mebli, które zmieścisz w przedpokoju!

W dzisiejszych czasach posiadanie własnych czterech kątów stanowi niejako luksus, ale dotyka nasz też czasem klęska urodzaju. Kiedy mamy już mieszkanie czy dom, zaczynamy zachodzić w głowę, co dać do przedpokoju (znanego też w innych rejonach Polski jako sień, czasami mylona z wiatrołapem). W czym jednak rzecz? Nad przedpokojem nigdy się nie zastanawiamy. Owszem, znajdzie się tam jeden czy dwa mebelki, ale w zasadzie nie ma na niego pomysłu: ważne, żeby było lustro i żeby był wieszak. A przecież przedpokój może stanowić coś wspaniałego.

Pomysł na korytarz, czyli jak urządzić przedpokój

Dobrze jest wiedzieć, gdzie znajdziemy odpowiedni sklep meblowy, bo to za jego pomocą urządzimy sobie przedpokój marzeń!

Wisząca półka

Zazwyczaj w przedpokoju nie ma za dużo miejsca, a to, które jest, zwykle zostaje zajęte przez buty. Nie ma się co dziwić, w tym miejscu je przecież zostawiamy, żeby gospodyni domowa się nie denerwowała. Tymczasem wisząca półka może być świetnym pomysłem, nieważne, czy to przedpokój w bloku, czy też w dużym domu. Możemy na niej zostawiać rzeczy, które mieszczą się w ręce – torebkę wyjściową, składaną parasolkę, czapkę i inne rzeczy. Może również pełnić funkcję ozdobną.

Biurko składane montowane do ściany

Jeśli mamy wąski przedpokój albo po głowie chodzi nam bliżej nieokreślony pomysł na przedpokój w bloku, powinniśmy zastanowić się nad… biurkiem. Biurko wiszące na ścianie może być całkiem udanym pomysłem, jeśli nasze M4 jest stosunkowo niewielkie i każdy metr jest na wagę złota. Takie eleganckie biurko ścienne pozwoli nam zaoszczędzić miejsca w innym pomieszczeniu.

Zasadniczo biurko wiszące składane powiesić można wszędzie, w każdym małym pomieszczeniu. Trzeba tylko tak wymierzyć wielkość, żebyśmy mogli do owego mebla dostawić jeszcze krzesło. Biurko składane na ścianę naprawdę dobrze się nam przysłuży, jeżeli tylko wmontujemy je odpowiednio. W dzisiejszych czasach takie wiszące biurko świadczy o wyczuciu stylu właściciela mieszkania! A przy okazji może nam pomóc w wieczornej pracy. Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić mały przedpokój, to biurko składane, mocowane do ściany, będzie strzałem w dziesiątkę.

Szafka na buty z siedziskiem tapicerowanym (lub pikowanym)

Szafka na buty to rzecz właściwie obowiązkowa, chyba że chcemy się o obuwie potykać (albo patrzeć, jak niszczy je pies). Warto jednak mieć siedzisko do zakładania owych butów. Z tego powodu szafka na buty z siedziskiem pikowanym albo tapicerowanym doskonale sprawdzi się w nawet niewielkich pomieszczeniach. A może zwłaszcza w nich, bo właśnie tam trzeba zaoszczędzić na miejscu, dlatego szafka na buty z siedziskiem i oparciem może genialnie dopasować się do aranżacji nawet w małym pomieszczeniu. Możemy pójść o krok dalej i jeśli marzy się nam uniwersalny wystrój przedpokoju, to niech pojawi się tam szafka na buty z siedziskiem i wieszakiem. W ten sposób będziemy mogli korzystać z jej dobrodziejstw w pełnym tego słowa znaczeniu. Szafki na buty z siedziskiem naprawdę spełniają swoje przeznaczenie.

Toaletka czy szafka na buty z siedziskiem i wieszakami?

Toaletka również wygląda na dobry pomysł, aczkolwiek nie wtedy, kiedy chcemy zagospodarować mały przedpokój. Niektórzy mają do wyboru jedno albo drugie. To oczywiste, że wtedy bardziej użytkowa od toaletki będzie nowoczesna szafka na buty z siedziskiem i wieszakiem. Jeśli nasz przedpokój jest przestronny (przedpokój w bloku raczej nie będzie się jednak nadawał), możemy dopasować jedno i drugie. Jeśli jednak nasz przedpokój jest stosunkowo niewielki, po prostu zawieśmy lustro nad taką szafką. Mamy też całkiem spory wybór, jeśli chodzi o projekt: może to być narożna szafka na buty z siedziskiem, mała szafka na buty z siedziskiem, czy też stylowa szafka na buty z siedziskiem. Wszystko to można połączyć w jedno.

Ponadto, warto pamiętać, że w przedpokojach doskonale sprawdzą się różnego rodzaju przedmioty użytkowe, dlatego jeśli chcemy zagospodarować mały przedpokój, powinniśmy postawić przede wszystkim na uniwersalny charakter danych rzeczy. I tak oto pamiętajmy o gwoździach, na których zawiesimy łyżkę do butów, pamiętajmy o wieszakach, pamiętajmy również o małej półce na rzeczy, z którymi wychodzimy. Nowoczesny przedpokój musi mieć wszystko, czego my sami potrzebujemy. Będzie to dobre miejsce, ponieważ w ten sposób nigdy nie zapomnimy o podręcznych rzeczach, które razem z nami muszą opuścić dom. Jeżeli w przedpokoju nie ma okien, unikajmy żywych kwiatów: nie będą się tam dobrze czuły. Możemy postawić jednak na sztuczne.

Szafki i biurka mają ten szczególny charakter, że pasują praktycznie wszędzie, dlatego nie musimy ograniczać ich tylko do przedpokoju. Jeśli w ogóle go nie mamy (w starym budownictwie czasami tak jest), musimy je umieścić w innych pomieszczeniach. Warto znaleźć dobry sklep meblowy i samemu wybrać meble marzeń.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%