› bieżące
13:45 / 15.06.2016

Czy dojdzie do zmiany dyrektora MOSiR-u?

Czy dojdzie do zmiany dyrektora MOSiR-u?

fot. BR / archiwum elblag.net

To wszystko zależy od ogłoszonego przez Prezydenta Miasta konkursu na dyrektora "nowego" Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstałego z połączenia z Centrum Sportowo-Biznesowym 1 kwietnia 2016 roku. Na czele MOSiR-u stanął Marek Wnuk, a do roli jego zastępcy powołany został Andrzej Bugajny. Taką decyzję podjęli na jednej z sesji elbląscy radni.

Marek Wnuk po fuzji dwóch jednostek został dyrektorem na 3 miesiące - od 1 kwietnia do końca czerwca. Witold Wróblewski, który podjął tę samodzielną decyzję skorzystał z ustawy, która pozwalała mu na taki ruch. Inne zdanie mieli elbląscy radni z Marią Kosecką na czele, która uważała, że dyrektor połączonych jednostek powinien zostać wyłoniony drogą konkursową. W związku z kończącym się trzymiesięcznym okresem, Prezydent ogłosił konkurs na wolne od 1 lipca stanowisko.

Swoje zgłoszenia można nadsyłać do 22 czerwca w Urzędzie Miejskim (ul. Łączności). Oczywiście kandydaci powinni spełniać pewne kryteria, jak choćby: posiadać wykształcenie wyższe (związane z wychowaniem fizycznym, sportem i rekreacją), co najmniej 5-letni staż pracy związany ze stanowiskami w sporcie oraz co najmniej 2-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym. Kandydaci powinni także przygotować plan rozwoju i funkcjonowania MOSiR-u.

Marek Wnuk stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji piastuje od 2007 roku (9 lat). Ciężko przypuszczać, aby nie wystartował w konkursie, w którym ma realną szansę na zwycięstwo. Marek Wnuk spełnia nie tylko wszystkie wymagane kryteria, ale posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu jednostkami z zakresu sportu.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Nie będzie zmiany na stanowisku dyrektora MOSiR-u

01.07.2016 komentarzy 2

Obyło się bez niespodzianek i w dalszym ciągu dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie Marek Wnuk, jego wieloletni zarządca. To wynik ogłoszonego...