› bieżące
07:04 / 04.12.2013

Czy Elbląg dalej będzie współpracował z Gdańskiem?

Czy Elbląg dalej będzie współpracował z Gdańskiem?

Praktycznie wszystkie media elbląskie poinformowały o kilku zdaniach, które prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (PO) wypowiedział na czacie o Elblągu. Włodarz Gdańska chce nadal współpracować z naszym miastem. Ale czy prezydent Jerzy Wilk też tego chce?

 Poprzedni prezydent Elbląga – Grzegorz Nowaczyk robił wiele, aby zbliżyć nasze miasto do aglomeracji trójmiejskiej. Jednak po skutecznym referendum nastąpiła zmiana władzy w Elblągu. Jak na razie nowy prezydent – Jerzy Wilk nie wspomina o współpracy Elbląga z Gdańskiem. Ten temat praktycznie nie istnieje w przekazach kierowanych do mieszkańców i mediów z Ratusza.

Temat „ożył” dopiero, gdy Paweł Adamowicz wypowiedział na czacie kilka słów o naszym mieście: - Odległość miedzy Elblągiem a Gdańskiem, licząc czas dojazdu samochodem, jest dzisiaj porównywalna z dojazdem do Wejherowa. Wielu elblążan pracuje w Gdańsku i codziennie dojeżdża. Podobnie wyglądają dojazdy po naukę czy po to, by skorzystać z oferty kulturalnej. To są fakty. Nie będzie więc żadnej przesady, jeżeli powiem, że Elbląg jest częścią metropolii gdańskiej.

Jednocześnie Adamowicz liczy na spotkanie z nowym prezydentem Elbląga. Czy jednak do tego dojdzie?

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%