› sport
13:37 / 18.09.2015

Czy elbląskie formacje ponownie wygrają złoto?

Czy elbląskie formacje ponownie wygrają złoto?

Dwie elbląskie Formacje już w najbliższą sobotę, 19 września wyjadą do Bydgoszczy powalczyć o tytuł Mistrza Polski FTS Formacji Standardowych i możliwość występu na Mistrzostwach Europy, które 3 października odbędą się w Elblągu. Jeszcze tylko przez tydzień można kupić bilety na tę imprezę w promocyjnej cenie.

- O tym, czy podczas Mistrzostw Europy zobaczymy elbląskie Formacje zadecydują zbliżające się Mistrzostwa Polski, już w najbliższą sobotę w Bydgoszczy zaprezentują się dwa nasze zespoły – mówi Antoni Czyżyk, trener starszego zespołu i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". - Będziemy trzymać kciuki za oba.

Starsi tancerze z Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar" wystąpią z choreografią do muzyki Cher i Christiny Aquilery – „Welcome to Burlesque". Młodsi tancerze z Formacji Jantar-Elbląg zaprezentują choreografię „Modern Emotions". Układ zainspirowany został muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey'a". Jest on bardzo dynamiczny, pełen nowoczesnych rozwiązań i tworzy spójną całość z energetyzującą muzyką.

- Sobotnie występy będą dla nich próbą generalną przed Mistrzostwami Europy – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". – A tu zmierzą się z najlepszymi m.in. formacjami z Niemiec, Holandii, Rosji czy Białorusi.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się na razie dziesięć formacji. Mistrzostwa zostaną podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15.00 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19.00.

Do 25 września bilety na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych (na trybuny) można kupić w kasie CSE „Światowid" w promocyjnej cenie 20 zł. Ceny biletów poza promocją: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.

Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie "Jantar".

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.
Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%