› bieżące
15:18 / 21.11.2014

Czy Janusz Nowak na pewno nikogo nie popiera?

Czy Janusz Nowak na pewno nikogo nie popiera?

fot. Bartłomiej Ryś

Wczoraj konkurencyjny portal podał informację (nieoficjalną), że lider SLD Lewicy Razem Janusz Nowak w II turze poprze Witolda Wróblewskiego. Do naszej redakcji również dotarły (nieoficjalnie) takie informacje. Skąd ta nagła zmiana podejścia?

Przypomnijmy: Janusz Nowak, kandydat na prezydenta z ramienia SLD Lewicy Razem, podczas wieczoru wyborczego zarzekał się, że nie poprze żadnego kandydata:

- Nie zastawialiśmy się nad tym kogo poprzemy. Nie ma to większego znaczenia, bo ludzie wiedzą jak i na kogo mają głosować. Takie przekazywanie głosów czy rekomendacja niczego nie zmienia. Jeżeli będę miał coś do powiedzienia to będę rekomendował żeby nie popierać nikogo – niech mieszkańcy sami decydują.

Skoro wiedzą jak i na kogo głosować, to skąd ta nagła zmiana decyzji? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podczas czwartkowego spotkania członków elbląskiego oddziału SLD podjęto decyzję o oficjalnym poparciu kandydatury Witolda Wróblewskiego.

Kandydat startujący z własnego komitetu ma już silne wsparcie ze strony Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Można “gdybać” nad tym czy rzeczywiście wyborcy SLD zagłosują na Wróblewskiego, czy pomoże mu to w II turze wyborów prezydenckich.

Zastanawia jednak fakt skąd zmiana decyzji u Janusza Nowaka? Czy elbląscy działacze SLD wywarli na nim aż tak silną presję? Czy może chodzi jednak o “przymierze” w najbliższej kadencji pomiędzy PO, PSL i SLD przeciw PiSowi?

Warto wspomnieć również o słowach Edmunda Szweda, które padły na debacie zorganizowanej przez naszą redakcję. Kandydat Obywatelskiego Elbląga twierdził, że Janusz Nowak był u niego na rozmowie, w której padło zapewnienie, że w przypadku wygranej Szweda Nowak obejmie stanowisko wiceprezydenta. Tej informacji nie potwierdził kandydat SLD.

Oficjalną decyzję SLD poznamy prawdopodobnie w następnym tygodniu na konferencji prasowej Lewicy.

#ponadpodziałami

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%

Powiązane artykuły

Powyborcze komentarze: Janusz Nowak – frekwencja 30% to klęska demokracji

17.11.2014 komentarzy 12

16 listopada tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych rozmawialiśmy z kilkoma kandydatami na Prezydenta w ich sztabach wyborczych. Jakie były ich pierwsze...