› bieżące
12:52 / 14.03.2023

Czy już nadchodzi czas na letnie opony?

Czy już nadchodzi czas na letnie opony?

Temperatura od kilku dni znacząco rośnie. Rano nie trzeba już skrobać szyb, ani ubierać grubych kurtek i czapek. Wsiadając rano do samochodu można spotkać się z temperaturą przekraczającą 10 stopni Celsjusza. Czy to jest już właściwa pora na wymianę opon na letnie? W poniższym artykule specjaliści sklepu Opomarket.pl postarają się rozwinąć temat opon letnich i ich charakterystyki.

Zima już minęła, na drodze nie znajdziemy grama śniegu. Coraz więcej kierowców zastanawia się nad zakupem opon letnich. Pamiętajmy, że jazda na zimowych oponach w warunkach letnich lub wiosennych nie wpływa dobrze zarówno na nasz komfort jak i na bezpieczeństwo. Opony zimowe posiadają bardzo miękką mieszankę bieżnika, przez co przy wyższych temperaturach nie zachowują się stabilnie i możesz mieć uczucie wężykowania samochodu. W takich właśnie warunkach polecamy wymienić opony na letnie. Posiadają one specjalną, letnią mieszankę, która jest o wiele twardsza od mieszanki opon zimowych i dużo lepiej zachowuje się na suchym asfalcie. Wybierając nowe opony letnie warto jest zaznajomić się z najnowszymi modelami, które zostały wprowadzone na rynek. Zakup nowości rynkowej zagwarantuje Ci doskonałe parametry nowych opon oraz pewność, że będą one dostępne na rynku przez kilka następnych lat. Wybierając opony letnie do swojego samochodu, warto jest zaznajomić się z najnowszymi testami opon, przeprowadzonymi przez niezależne ośrodki testowe. Przykładem takiego testu opon jest test opon letnich wykonany przez niemiecki ADAC w rozmiarze 205/55R16. Opony letnie 205/55R16 to jedne z najpopularniejszych rozmiarów poruszających się na polskich drogach. Są szczególnie popularne wśród samochodów klasy B i C oraz stosowane przez większość najpopularniejszych modeli aut. Dlatego analiza testu w którym ten rozmiar opon był weryfikowany może pozytywnie wpłynąć na ocenę dostępnych modeli. Pamiętaj, że przy wyborze opon letnich nie powinno kierować się wyłącznie ceną. Często warto dopłacić 10-20zł i nabyć dużo lepszy model o zdecydowanie lepszych parametrach. Dlaczego warto sprawdzać najnowsze testy opon? Poza ogólnymi parametrami opon które znajdziesz na etykiecie EPREL, ośrodki testowe weryfikują również inne parametry które wpływają na osiągi opon w czasie eksploatacji. Zaliczyć do nich możemy hamowanie na mokrym, hamowanie na suchym, jazdę po prostej, zużycie, odporność na aquaplaning czy stosunek ceny do jakości i oferowanych osiągów.

Jakie inne opony są popularne w Polsce?

Poza oponami letnimi w rozmiarze 205/55R16 na polskich drogach występuje kilka innych rozmiarów opon, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Przykładem są opony letnie w rozmiarze 225/45R17, które w ostatnich latach zyskały na dużej popularności. Stało się tak za sprawą sporej liczby samochodów, które były fabrycznie wyposażone w ten rozmiar opon. Przykładem może być marka Opel, w której rozmiar ten był stosowany w sporej liczbie modeli. Opony letnie 225/45R17 ze względu na swoją popularność dają kierowcy dodatkowy profit w postaci sporej liczby nowych modeli dostępnych w ofercie wielu marek opon. Dzięki temu możesz szybko nabyć nowoczesny model w doskonałej cenie, ponieważ ze względu na dużą popularność tego rozmiaru w ofercie każdej marki opon, opony letnie 225/45R17 często oferują atrakcyjną cenę. Ofertę na opony letnie 225/45R17 możesz znaleźć w sklepie Opomarket.pl. https://opomarket.pl/k102,225-45r17.html

Jakie opony obecnie zyskują na coraz większej popularności?

Ze względu na aktualną sytuację w gospodarce, polscy kierowcy w znacznej części zwrócili się w stronę zakupu tańszych marek często pochodzenia azjatyckiego. Czy tego typu ogumienie jest warte swoich pieniędzy? Zdaniem specjalistów sklepu Opomarket.pl zdecydowanie tak. Wśród kierowców przyjęło się, że opony chińskie to słabej jakości produkt, z którym są tylko problemy. Niestety często tak właśnie bywa, natomiast na rynku jest dostępnych kilka marek opon, które konkurują jak równy z równym ze swoimi europejskimi odpowiednikami i w nie jednym teście opon z nimi wygrały. Przykładem takiej marki są opony letnie Goodride, które cieszą się ogromną popularnością wśród polskich kierowców. Wyróżniają się doskonałym stosunkiem ceny do jakości, a ich najnowszy model Solmax 1 to prawdziwy majstersztyk. Model opon Goodride Solmax 1 oferuje najwyższe parametry na mokrej nawierzchni i bardzo dobre osiągi efektywności paliwowej, przez co naprawdę jest wart swoich pieniędzy. Obecnie jest dostępny w większych rozmiarach, natomiast już widać, jak dobrze został przyjęty przez rynek. Jest to przykład zaawansowanej myśli technicznej chińskiego producenta opon – firmy ZC Rubber Group.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%