› bieżące
13:37 / 31.07.2014

Czy miasto będzie musiało zwrócić 10 mln zł za sprzedaż działek przy Lotniczej?

Czy miasto będzie musiało zwrócić 10 mln zł za sprzedaż działek przy Lotniczej?

fot. elblag.net

Dziś radni miejscy zdecydowali o sprzedaży czterech z dziesięciu działek przy ul. Lotniczej. Ponieważ miasto kupiło ten teren po bardzo niskiej cenie od Ministerstwa Obrony Narodowej, pojawiło się pytanie, czy w związku z tym nie trzeba będzie zwracać MON-owi różnicy w cenie? Może chodzić nawet o 10 mln zł.

Czy taką kwotę, w związku ze sprzedażą czterech działek przy ul. Lotniczej, miasto będzie musiało zwrócić Ministerstwu Obrony Narodowej?

Przypomnijmy, że Gmina Miasto Elbląg nabyła w dniu 15 maja 2013 roku od Skarbu Państwa - Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Warszawie, zabudowaną nieruchomość, oznaczoną w ewidencji gruntów i budynków w obr. 23 jako działka nr 38 o pow. 16,2237 ha oraz działka nr 20/1 o pow. 2,4276 ha. Wartość nieruchomości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego do ww. umowy sprzedaży wynosiła 11.975.754 zł.

Gmina Miasto Elbląg, po zastosowaniu obniżki, nabyła nieruchomość za cenę netto 4.124.075,40 zł.

- Czy w związku z tym, że otrzymaliśmy przy zakupie tak dużą obniżkę, to czy teraz, przy sprzedaży tych działek MON nie zażąda zwrotu udzielonej bonifikaty – chciała wiedzieć radna Maria Kosecka.

Odpowiedzi udzielił przewodniczący Rady Miasta Janusz Nowak.

- Z tego co wiem, nie była to bonifikata a kwota wynegocjowana przez ekipę prezydenta Grzegorza Nowaczyka, na którą ministerstwo wyraziło zgodę. Więc raczej nie ma tu mowy o cofnięciu bonifikaty – wyjaśniał Janusz Nowak.
 

27
2
oceń tekst 29 głosów 93%