› bieżące
10:02 / 28.09.2012

Czy Modrzewina zyska połączenie autobusowe z centrum miasta?

Czy Modrzewina zyska połączenie autobusowe z centrum miasta?

fot. Konrad Kosacz

Elbląski Park Technologiczny wraz z przedsiębiorcami inwestującymi i działającymi na obszarze parku, wystąpił do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu o uwzględnienie w przyszłorocznym rozkładzie jazdy, połączeń autobusowych z dzielnicą Modrzewina Południe.

„Dynamiczny rozwój Modrzewiny jest w dużej mierze uzależniony od dostępności komunikacyjnej. W chwili obecnej na Modrzewinie funkcjonują 3 zakłady produkcyjne zatrudniające łącznie ok. 200 osób (Technika Okienna - 100 osób, Posteor - 50 osób, Metalexpert - 45 osób) natomiast w budynku Elbląskiego Parku Technologicznego umowy dzierżawy pomieszczeń biurowych i laboratoryjnych na koniec sierpnia ma podpisanych 17 firm” - czytamy w piśmie skierowanym do dyrektora ZKM Kazimierza Zbigniewa Orzecha.

Każda z firm zatrudnia średnio 2 osoby, pracujące w budynku EPT. Do tego doliczyć należy stażystów i praktykantów przyjmowanych okresowo do pracy w tych firmach. Łącznie z obsługą budynku daje to około 60 osób pracujących dziennie w EPT. Do tego przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w budynku, deklarują zatrudnienie w przyszłym roku kolejnych ok. 20 osób. Jak szacują inwestorzy na terenie Modrzewiny pracuje dziennie od 250 do 300 osób. W 2013 r. prognozuje się przyrost kolejnych 150-200 osób.

Pismo z prośbą o uruchomienie linii autobusowej na Modrzewinę, podpisali dyrektor EPT, właściciele trzech zakładów produkcyjnych w tej dzielnicy oraz przedsiębiorcy działający w parku.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%