› bieżące
06:34 / 26.11.2013

Czy sklepy osiedlowe przegrywają z obiektami sieciowymi? Społem się broni

Czy sklepy osiedlowe przegrywają z obiektami sieciowymi? Społem się broni

fot. PSS Społem

W Elblągu funkcjonuje 14 placówek handlowych sieci Społem PSS. Chociaż od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost liczby sklepów sieci Biedronka oraz większą konkurencję wśród innych marek, to Społem nie widzi w tym problemu. Czy aby na pewno?

Jak informuje Prezes Zarządu "Społem" PSS Elbląg Wiesław Sznaza: - Przez kilka ostatnich lat Społem PSS w Elblągu poczyniło wiele inwestycji i remontów związanych z prowadzoną działalnością detaliczną. Proces ten jest kontynuowany a sklepy zyskują nowy,atrakcyjny wygląd oraz pozwalają stworzyć lepszą, bardziej komplementarną ofertę dla naszych klientów.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” powstała w 1868 roku. Jest najstarszą siecią handlowa w Polsce. Jak zapewnia Prezes Zarządu sytuacja na rynku jest stabilna. Sklepy posiadają rzeszę stałych klientów, którzy korzystają z licznych promocji oraz programu lojalnościowego.

- Sklepy Społem kojarzą mi się z dzieciństwem, nawiązują do tradycji, zdecydowanie najczęściej robię zakupy właśnie tutaj - informuje jeden z klientów sklepu.

Spółdzielcy planują jeszcze kolejne inwestycje. Po to, aby utrzymać swoich klientów.

-W najbliższej przyszłości planujemy budowę nowej placówki oraz gruntowną rewitalizacje istniejących co pozwoli klientom na nowe, jakościowo dobre zakupy – informuje Prezes Zarządu 'Społem' w Elblągu.

Remonty oraz generalne modernizacje są niezbędne w niektórych sklepach. Chociaż część mieszkańców przyzwyczaiła się i mile wspomina te istniejące, to odnowienie ich wnętrz mógłby przyciągnąć nowych klientów. Zarząd sklepów stara się dorównać nowym firmom pojawiającym się na rynku. 

- Konkurencja w handlu jest potrzebna, tak jak w każdej innej działalności, potrzebne są tylko odpowiednie procedury,które nie faworyzują jedynie podmiotów z obcym kapitałem i wiara, że Polak również potrafi – dodaje Wiesław Sznaza. 

11
1
oceń tekst 12 głosów 92%

Powiązane artykuły

Biedronka - 12 sklepów już jest, w tym roku ma być kolejna

03.11.2013 komentarzy 33

Wracamy do tematu najbardziej znanego marketu handlowego w Polsce. Jest on jednym z głównych sponsorów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz...

Piotr i Paweł otwarty. To pierwszy sklep tej sieci w Elblągu

29.11.2013 komentarzy 34

W miejsce sklepu Sieci 34, który mieścił się przy ul. Węgrowskiej, już oficjalnie funkcjonują delikatesy Piotr i Paweł. W piątek nastąpiło oficjalne...

Nadchodzi konkurencja dla Biedronki. Kiedy pojawi się w Elblągu?

05.01.2014 komentarzy 8

Pod koniec 2013 r. w Gdańsku, Działdowie, Bydgoszczy, Bytomiu i Białymstoku zostały otwarte pierwsze sklepy ogólnospożywczo-przemysłowe w ramach nowej sieci...