› bieżące
10:19 / 14.01.2013

Czy sztuka łączy się z biznesem? Sprawdzili to uczniowie Liceum Plastycznego

Czy sztuka łączy się z biznesem? Sprawdzili to uczniowie Liceum Plastycznego

fot. nadesłane

Nieraz przekonywaliśmy o tym, absolwent Liceum Plastycznego ma bardzo wiele możliwości podjęcia dalszego kształcenia, czy też zdobycia ciekawej pracy. Uzyskany dyplom to nie tylko kierunek na studia artystyczne, ale także szukanie działań opartych na kreatywności, umiejętnościach warsztatowych, znajomości programów graficznych czy po prostu świadomości proporcji i wyczucia smaku.

Odpowiadając na zapotrzebowanie niełatwego współcześnie rynku pracy, staramy się przede wszystkim z jednej strony ukształtować człowieka wykorzystującego swój talent i możliwości w praktyce, a z drugiej pokazać, w jak wielu potencjalnych pracodawców potrzebuje właśnie ludzi młodych, kreatywnych i pełnych zapału. Stąd właśnie pomysł, by zapoznać uczniów z tym, jak wygląda od środka praca w elbląskich zakładach pracy od projektu aż do efektu finalnego. Kilka lat temu uczniowie podpatrywali pracę firmy „Pujan”, a w tym roku zawiązaliśmy zawiązać współpracę z przedsiębiorstwami specjalizującymi się w designie.

Miała okazję odwiedzić znaną w całej Polsce firmę oświetleniową Lira Lighting. Firma przygotowała prezentację dotyczącą iluminacji budynków, projektowania opraw oświetleniowych i ich właściwego zastosowania oraz najnowszych trendów w tej branży. Uczniowie zwiedzili również showroom, w którym prezentowane są klasyki designu, czyli lampy włoskiej firmy Artemide. Następnie odbyły się warsztaty polegające na zaproponowaniu spójnych zestawów opraw do wybranych pomieszczeń o ściśle określonym przeznaczeniu.

W grudniu odwiedziliśmy producenta drzwi DRE w Gronowie Górnym. Po prezentacji zakładu i zapoznaniu się ze wszystkimi etapami projektowania i produkcji na młodzież czekała niespodzianka – otrzymali farby i drzwi do pomalowania. Mogli wykorzystać wyobraźnię i szalone pomysły. Mamy nadzieję, iż współpraca z DRE będzie się rozwijać dalej, a uczniowie będę mieli więcej możliwości pokazania swojego talentu i warsztatu artystycznego oraz w zakresie projektowania.

Dominika Lewicka-Klucznik / Adrianna Kotyńska-Ronżewska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 7